Silkin: Dinamoning g‘alaba imkoniyati yuqoriroq
Mashhur murabbiy Sergey Silkin Rossiya premer-ligasining uchinchi turi doirasida bo‘lib o‘tadigan «Krasnodar» va «Dinamo» jamoalari o‘rtasidagi o‘yin haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, bu uchrashuv juda qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda, chunki hozircha har ikkala jamoa ham eng yaxshi sport holatida emas. Silkinning aytishicha, o‘yin teng kurashlar ostida o‘tadi, biroq «Dinamo»ning g‘alaba qozonish imkoniyatlari ko‘proq.
Xususan, hujumchi Sergeev oldingi chiziqda ishonchli harakat qilmoqda va u «Krasnodar» himoyasiga muammolar tug‘dirishi mumkin. Ayni paytda, dastlabki ikki tur natijasiga ko‘ra, «Krasnodar» uch ochko jamg‘argan bo‘lsa, «Dinamo» hisobida to‘rt ochko mavjud.
Uchrashuv 2 avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. O‘yinning boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 20:30 ga belgilangan.
Mazkur bellashuvda har ikki jamoa o‘z imkoniyatlarini namoyon etishga harakat qiladi. Mutaxassislar bu bahsda murosasiz kurash bo‘lishini taxmin qilmoqda.

Силкин: Возможности победы Динамо выше
Известный тренер Сергей Силкин высказал свое мнение о матче между командами «Краснодар» и «Динамо», который пройдет в рамках третьего тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, ожидается, что встреча будет очень интересной, так как в настоящее время обе команды не в лучшей спортивной форме. Силкин отметил, что игра пройдет в равной борьбе, однако у «Динамо» больше шансов на победу.
В частности, нападающий Сергеев уверенно действует на передней линии и может создать проблемы для защиты «Краснодара». В настоящее время, по результатам первых двух туров, «Краснодар» набрал три очка, а у «Динамо» в активе четыре очка.
Матч запланирован на 2 августа. Начало игры назначено на 20:30 по московскому времени.
В этом противостоянии обе команды постараются продемонстрировать свои возможности. Специалисты предполагают, что в этом поединке будет бескомпромиссная борьба.