Tashuyev Jedson transferini Spartak uchun foydali deb bildi
Taniqli mahalliy murabbiy Sergey Tashuyev yaqinda “Spartak” jamoasi tarkibining kuchaytirilishini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Poytaxt klubiga avval “Beshiktash” jamoasida o‘ynagan Jedson Fernandes qo‘shildi. Sergey Tashuyevning fikriga ko‘ra, bunday futbolchining “Spartak” safiga qo‘shilgani va chempionatimizda to‘p surishi yaxshi natija hisoblanadi.
Uning aytishicha, “qizil-oq” jamoa tarkibini kuchaytirishi zarur. So‘nggi yillarda Rossiya chempionatida sifatli legionerlar soni ortmoqda.
Tashuyev “Spartak” bu futbolchini juda yuqori narxda sotib olganini ta’kidladi, biroq kelajakda Rossiya chempionati obro‘si oshishi mumkinligini ham qayd etdi. Mutaxassisning fikricha, eng muhimi, xorijlik futbolchilar yosh rossiyalik futbolchilarga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi lozim.
Portugaliyalik futbolchi Jedson Fernandesning “Spartak” klubiga o‘tishi 20,8 million yevroga tushdi. Bu “qizil-oq” jamoa tarixidagi eng qimmat transfer hisoblanadi.

Ташуев Джедсон трансфер в Спартак счел выгодным
Известный местный тренер Сергей Ташуев недавно оценил усиление состава команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В столичный клуб присоединился Джедсон Фернандеш, ранее игравший в команде «Бешикташ». По мнению Сергея Ташуева, приход такого игрока в состав «Спартака» и его выступления в нашем чемпионате являются хорошим результатом.
Он отметил, что «красно-белым» необходимо усиливать состав. В последние годы количество качественных легионеров в российском чемпионате увеличивается.
Ташуев подчеркнул, что «Спартак» купил этого футболиста за очень высокую цену, однако также отметил, что в будущем престиж российского чемпионата может возрасти. По мнению специалиста, самое главное, чтобы иностранные футболисты оказывали положительное влияние на молодых российских игроков.
Переход португальского футболиста Джедсона Фернандеша в клуб «Спартак» обошелся в 20,8 миллиона евро. Это самый дорогой трансфер в истории «красно-белых».