Ivanov: Chumich birinchi golidan so‘ng ochiladi
"Rubin" jamoasi yarim himoyachisi Oleg Ivanov jamoa vingeri Nikola Chumichning samaradorligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, 26 yoshli serbiyalik futbolchi so‘nggi bor 2024 yil noyabr oyida gol urgan. Ivanovning aytishicha, Chumich yaxshi darajadagi futbolchi hisoblanadi.
Uning fikriga ko‘ra, Chumich o‘zining kam gol urayotganidan ancha tashvishlanadi va bu holat uning o‘zini to‘liq namoyon qilishi uchun to‘sqinlik qilmoqda. Ivanov bu kabi vaziyatlar har bir futbolchining faoliyatida bo‘lishi mumkinligini ta’kidlab, bunday pallalarni xotirjamlik bilan qabul qilish lozimligini aytdi.
Unga ko‘ra, birinchi golidan so‘ng Chumich o‘zini ko‘rsatib, yuqori darajadagi futbolchi sifatida maydonda faol harakat qiladi. Ma’lumot uchun, Nikola Chumich 2023 yilda "Rubin" jamoasiga qo‘shilgan.
U Kazan klubi tarkibida 45 ta o‘yinda maydonga tushib, atigi uchta gol urgan. Shuningdek, u beshta samarali uzatmani amalga oshirgan.
Ivanov Chumichga ishonch bildirgan holda, u kelgusida o‘zining eng yaxshi o‘yinini ko‘rsatishiga umid qilmoqda.

Иванов: Чумич откроется после первого гола
"Рубин" полузащитник Олег Иванов высказал мнение о результативности нападающего команды Николы Чумича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что 26-летний сербский футболист последний раз забивал гол в ноябре 2024 года. По словам Иванова, Чумич является игроком хорошего уровня.
По его мнению, Чумич сильно переживает из-за того, что редко забивает, и это мешает ему полностью проявить себя. Иванов отметил, что такие ситуации могут происходить в карьере каждого футболиста и что к таким моментам нужно относиться спокойно.
По его словам, после первого гола Чумич начнет проявлять себя и активно действовать на поле как игрок высокого уровня. Для справки, Никола Чумич присоединился к команде "Рубин" в 2023 году.
Он сыграл 45 матчей за казанский клуб и забил всего три гола. Также он сделал пять результативных передач.