Nyukasl Isak uchun Liverpuldan 150 million funt so‘ramoqda
"Liverpul" futbol klubi shved hujumchisi Aleksandr Isakni o‘z tarkibiga qo‘shib olishga harakat qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, Isakning o‘zi ham "Enfild" stadionida to‘p surishni xohlaydi, biroq muzokaralar oson kechmayapti. Avgust oyining birinchi kunida "Nyukasl" klubi Isak bo‘yicha berilgan taklifni rad etgani haqida xabarlar paydo bo‘ldi.
Daily Mail nashrining yozishicha, "Liverpul" ushbu hujumchini sotib olish uchun taxminan 110 million funt sterling (126,6 million yevro) taklif qilgan. Biroq manbaga ko‘ra, "Nyukasl" Aleksandr Isak uchun 150 million funt sterling (172,6 million yevro) so‘ramoqda.
Avvalroq, 25 yoshli Isak "Nyukasl" jamoasining joylashuvini tark etgani va o‘zining sobiq klubi – "Real Sosyedad" bazasida mashg‘ulotlarni boshlagani haqida ham ma’lumot tarqalgan edi. Hozircha tomonlar kelishuvga erisha olgani yo‘q.
Muzokaralar davom etmoqda. "Liverpul" o‘z hujum chizig‘ini kuchaytirish niyatida, biroq "Nyukasl" futbolchisini arzon narxda qo‘yib yuborishni istamayapti.

Ньюкасл требует 150 миллионов фунтов за Иссака от Ливерпуля
"Ливерпуль" футбольный клуб пытается подписать шведского нападающего Александра Иссака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что сам Иссак также хочет играть на стадионе "Энфилд", однако переговоры проходят не так легко. 1 августа появились сообщения о том, что клуб "Ньюкасл" отклонил предложение по Иссаку.
По данным издания Daily Mail, "Ливерпуль" предложил около 110 миллионов фунтов стерлингов (126,6 миллионов евро) за этого нападающего. Однако, по информации источника, "Ньюкасл" требует 150 миллионов фунтов стерлингов (172,6 миллионов евро) за Александра Иссака.
Ранее также появилась информация о том, что 25-летний Иссак покинул расположение команды "Ньюкасл" и начал тренировки на базе своего бывшего клуба – "Реал Сосьедад". Пока стороны не смогли достичь соглашения.
Переговоры продолжаются. "Ливерпуль" намерен усилить свою атакующую линию, однако "Ньюкасл" не хочет отпускать футболиста за низкую цену.