Sergey Tashuyev Spartakka qarshi mag‘lub bo‘lmagan murabbiy
Rossiyaning bir qator futbol klublarida bosh murabbiy bo‘lib ishlagan Sergey Tashuyev poytaxtning "Spartak" jamoasiga taklif etilishi ehtimoli haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘nggi vaqtlarda o‘zi uchun qiziq bir faktni aniqlaganini aytdi. Jumladan, Tashuyev Rossiya oliy ligasida "Spartak"ga qarshi yetti uchrashuv o‘tkazganini ta’kidladi.
Ushbu o‘yinlarda to‘rt marta g‘alaba qozongan, uchta uchrashuv esa durang bilan yakunlangan. Shu sababli undan nega hozirda "Spartak"da ishlamayotgani haqida so‘rashganida, u buni hazil bilan qabul qilganini aytdi.
Sergey Tashuyev, shuningdek, "Spartak" ustidan qozonilgan g‘alabalar yuqori mavqega ega bo‘lmagan jamoalar bilan erishilganini alohida ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu natijalar murabbiy sifatida tajribasini va imkoniyatlarini ko‘rsatadi.
Ma’lumot uchun, Tashuyevning so‘nggi ish joyi Grozniy shahrining "Axmat" jamoasi bo‘lgan. U mazkur klubni joriy yilning may oyida tark etgan.
Hozirda 66 yoshli mutaxassis yangi ish o‘rni izlamoqda. Shu tariqa, Sergey Tashuyev o‘z faoliyatini davom ettirish uchun yangi takliflarni ko‘rib chiqmoqda.

Сергей Ташуев — тренер, который не проигрывал Спартаку
Сергей Ташуев, работавший главным тренером в ряде футбольных клубов России, высказал свое мнение о вероятности приглашения в столичный клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в последнее время обнаружил интересный факт для себя. В частности, Ташуев подчеркнул, что провел семь матчей против "Спартака" в Российской Премьер-Лиге.
В этих играх он одержал четыре победы, три матча завершились вничью. Поэтому, когда его спросили, почему он сейчас не работает в "Спартаке", он сказал, что воспринял это с юмором.
Сергей Ташуев также отметил, что победы над "Спартаком" были достигнуты с командами, не имеющими высокого статуса. По его словам, эти результаты демонстрируют его опыт и возможности как тренера.
Для справки, последним местом работы Ташуева была команда "Ахмат" из города Грозный. Он покинул этот клуб в мае текущего года.
В настоящее время 66-летний специалист ищет новое место работы. Таким образом, Сергей Ташуев рассматривает новые предложения для продолжения своей карьеры.