Kafanov: Lunevga Karpin talablariga moslashish uchun vaqt kerak
Unga ko‘ra, Andrey Germaniyaning “Bayer” jamoasida o‘ynagan paytida hujumni darvozadan boshlash borasida katta tajriba to‘plagan. Kafanovning aytishicha, hozir Lunevga faqatgina Valeriy Georgievichning talablariga moslashish uchun vaqt kerak.
Ma’lumot uchun, 33 yoshli Andrey Lunev 2024 yil yozida “Dinamo” jamoasiga o‘tgan. U yangi mavsumda Rossiya oliy ligasi doirasida ikki uchrashuvda maydonga tushdi va atigi bir gol o‘tkazib yubordi.
Rossiyalik darvozabonning Moskva klubi bilan tuzgan mehnat shartnomasi kelasi yilning o‘rtalariga qadar amal qiladi. Shu bois, hozircha Lunev asosiy tarkibda o‘ynashda davom etadi va murabbiylar uning o‘yinidan qoniqish bildirmoqda.

Кафанов: Лунёву нужно время, чтобы адаптироваться к требованиям Карпина
Тренер вратарей сборной России Виталий Кафанов ответил на вопрос, может ли новый главный тренер Валерий Карпин заменить вратаря Андрея Лунёва в команде "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Андрей накопил большой опыт в начале атак из ворот, когда играл за немецкий клуб "Байер". Кафанов отметил, что сейчас Лунёву нужно только время, чтобы адаптироваться к требованиям Валерия Георгиевича.
Для справки, 33-летний Андрей Лунёв перешел в команду "Динамо" летом 2024 года. В новом сезоне он вышел на поле в двух матчах Российской премьер-лиги и пропустил всего один гол.
Контракт россиянина с московским клубом действует до середины следующего года. Поэтому пока Лунёв продолжит играть в основном составе, и тренеры довольны его игрой.