Angliya Premer-ligasining 29-turida "Manchester Siti" "Brayton"ga qarshi bahs olib boradi. Braziliyalik darvozabon Ederson jamoaga yangi qishda qo‘shilgan futbolchilar haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi va ularning kuch-qudratini yuqori baholadi.
Ederson "Men o‘ylaymanki, jamoaga yangi qo‘shilgan futbolchilarni qabul qilish juda ijobiy qadam bo‘ldi. Husanov esa haqiqatan ham buyuk himoyachilardan biri va ulkan iste’dod egasidir. U so‘nggi o‘yinlarda juda yaxshi o‘ynamoqda", – dedi.
O‘sha vaqtda "Manchester Siti"ning himoya liniyasiga yangi qo‘shilgan Niko haqida ham tafsilot berdi: "Niko jamoamizdagi eng muhim pozitsiyada yordam berish uchun keldi, shubhasiz. Uning himoyaviy sifatlari ham juda yuqori darajada. U shubhasiz, bizga kerak bo‘lgan muhim futbolchi".
Shu bilan birga, Ederson Marmushning "Siti"ga qo‘shimcha kuch berishini va jamoaning kelajagi uchun katta ahamiyatga ega ekanini aytib o‘tdi. "Marmush oldindan bizga yordam berish uchun muhim futbolchi ekanini bilishardi. Uning saviyasi juda yuqori va bizga yanada yaxshi natijalarga erishishda yordam beradi", – dedi Ederson.
Vitorning jamoaga qo‘shilishi ham ahamiyatga ega. "Bizda Vitor bor, u juda istiqbolli himoyachi. Uning kelajagi aniq va u biz uchun muhim futbolchi bo‘ladi", – deb qo‘shib o‘tdi braziliyalik posbon.
Edersonning ushbu so‘zlari "Siti"ning yangi qo‘shilgan a’zolariga bo‘lgan ishonchi va ularning jamoaga qo‘shgan katta hissasini ko‘rsatadi. Bugungi o‘yinda, kechikishsiz, "Siti"ning yangi yo‘nalishidagi harakatlari va natijalari muxlislar tomonidan kuzatiladi. Uchrashuv Toshkent vaqti bilan 20:00 da boshlanadi.
"Manchester Siti" muxlislari uchun bugungi o‘yin juda muhim, chunki yangi qo‘shilgan futbolchilarning jamoaga qanday ta’sir etishini va ularning kelajagini baholash vaqti keldi.

В 29-м туре Английской Премьер-лиги "Манчестер Сити" сыграет против "Брайтона". Бразильский вратарь Эдерсон поделился своими мыслями о новых игроках, присоединившихся к команде зимой, и высоко оценил их способности.
Эдерсон сказал: "Я думаю, что принятие новых игроков в команду стало очень позитивным шагом. Хусанов действительно один из великих защитников и обладает огромным талантом. Он играет очень хорошо в последних матчах".
Он также рассказал о Нико, который недавно присоединился к линии защиты "Манчестер Сити": "Нико пришел, чтобы помочь в самой важной позиции в нашей команде, безусловно. Его защитные качества также на очень высоком уровне. Он, без сомнения, важный игрок, который нам нужен".
Кроме того, Эдерсон отметил, что Мармуш придаст "Сити" дополнительную силу и имеет большое значение для будущего команды. "Мармуш заранее знал, что он важный игрок, который поможет нам. Его уровень очень высок, и он поможет нам добиться еще лучших результатов", – сказал Эдерсон.
Присоединение Витора к команде также имеет значение. "У нас есть Витор, он очень перспективный защитник. Его будущее ясно, и он станет важным игроком для нас", – добавил бразильский голкипер.
Слова Эдерсона показывают его доверие к новым членам "Сити" и их большой вклад в команду. В сегодняшней игре, без сомнения, действия и результаты "Сити" в новом направлении будут наблюдаться фанатами. Матч начнется в 20:00 по ташкентскому времени.
Сегодняшняя игра очень важна для болельщиков "Манчестер Сити", так как пришло время оценить, как новые игроки повлияют на команду и их будущее.