Vaxaniya: “Rostov” yuqori o‘rinlar uchun kurashadi
“Rostov” futbol klubi himoyachisi Ilya Vaxaniya joriy mavsum Rossiya Premyer-ligasidagi jamoaning maqsadlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, jamoaning asosiy maqsadi turnir jadvalida imkon qadar yuqoriroq o‘ringa chiqishdir. Futbolchi bu yo‘lda jamoa bosqichma-bosqich harakat qilayotganini ta’kidladi.
Avvalo jamoa quyi o‘rinlar uchun o‘tkaziladigan pley-off o‘yinlaridan qochishga harakat qiladi, shundan so‘ng jadvalda yuqoriroq pog‘onaga ko‘tarilish uchun kurashadi. Ilya Vaxaniya shuningdek, o‘z oldiga ham aniq maqsadlar qo‘yganini ma’lum qildi.
U har bir o‘yinda barqaror o‘yin ko‘rsatishga va Rossiya terma jamoasiga tez-tez chaqirilishga intilishini aytdi. Shu bilan birga, 24 yoshli himoyachi joriy mavsumda Rossiya Premyer-ligasi va mamlakat Kubogida uchta o‘yinda maydonga tushganini, biroq hozircha gol yoki golli uzatma qayd etmaganini eslatib o‘tdi.
Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsum Rossiya chempionatida “Rostov” jamoasi sakkizinchi o‘rinni egallagan edi. Jamoa yangi mavsumga yuqori natijalar ko‘rsatish maqsadida tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Вахания: “Ростов” высокие места будет бороться
Защитник футбольного клуба “Ростов” Илья Вахания высказал свое мнение о целях команды в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, основной целью команды является выход на как можно более высокое место в турнирной таблице. Футболист отметил, что команда движется к этой цели шаг за шагом.
Прежде всего, команда старается избежать игр плей-офф на нижних местах, а затем будет бороться за повышение в таблице. Илья Вахания также сообщил, что поставил перед собой четкие цели.
Он сказал, что стремится показывать стабильную игру в каждом матче и часто вызываться в сборную России. При этом 24-летний защитник отметил, что в текущем сезоне он выходил на поле в трех матчах Российской Премьер-Лиги и Кубка страны, но пока не забил ни одного гола и не сделал голевой передачи.
Для справки, в прошлом сезоне команда “Ростов” заняла восьмое место в чемпионате России. Команда готовится к новому сезону с целью показать высокие результаты.