Jedson aeroportdagi voqea haqida o‘z fikrini bildirdi
Spartak jamoasining yangi futbolchisi, yarim himoyachi Jedson Vnukovo aeroportida yuz bergan holat haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskvaga kelganidan so‘ng, Jedsonni jurnalistlardan tezda olib chiqib ketishdi. Ushbu voqea aks etgan video ijtimoiy tarmoqlarda keng tarqaldi va muhokamalarga sabab bo‘ldi.
26 yoshli portugaliyalik futbolchi bu holatga munosabat bildirib, videoni ko‘rmaganini aytdi. Unga ko‘ra, ba’zan noqulay vaziyatlardan qochish uchun shunday harakat qilishga to‘g‘ri keladi.
Jedson o‘zining videodagi ko‘rinishi uni tashvishlantirmasligini, asosiysi, hozir Spartak jamoasida ekanligidan mamnunligini va debyutini intiqlik bilan kutayotganini ta’kidladi. Jedson allaqachon Rossiya oliy ligasi uchun ro‘yxatga olingan.
Demak, portugaliyalik yarim himoyachi Spartak safida yaqinlashib kelayotgan o‘yinda ishtirok etishi mumkin. Spartakning navbatdagi o‘yini Akron jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Bellashuv yakshanba kuni, 3-avgust sanasida Samarada o‘tkaziladi. Uchrashuv boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 13:30 ga belgilangan.
Jedsonning yangi jamoasida ilk bor maydonga tushishi muxlislar uchun ham qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Jedson высказал свое мнение о происшествии в аэропорту
Новый футболист команды Спартак, полузащитник Джедсон высказал свое мнение о ситуации, произошедшей в аэропорту Внуково. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После прибытия в Москву Джедсона быстро увели от журналистов. Видео с этим происшествием широко распространилось в социальных сетях и вызвало обсуждения.
26-летний португалец, комментируя ситуацию, сказал, что не видел видео. По его словам, иногда приходится действовать таким образом, чтобы избежать неловких ситуаций.
Джедсон отметил, что его внешний вид на видео не беспокоит его, главное, что он сейчас в команде Спартак и с нетерпением ждет своего дебюта. Джедсон уже внесен в заявку на российскую высшую лигу.
Таким образом, португальский полузащитник может участвовать в предстоящем матче за Спартак. Следующий матч Спартака пройдет против команды Акрон.
Состязание состоится в воскресенье, 3 августа, в Самаре. Начало встречи запланировано на 13:30 по московскому времени.