Kabze: Jedson Turkiyadan ketmasligi kerak edi
Sobiq “Rubin” futbolchisi Hasan Kabze yaqinda “Spartak” jamoasiga o‘tgan Jedson Fernandes transferi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyalik futbolchi ilgari “Beshiktosh” safida to‘p surgan va hozirda Moskvaning “Spartak” klubi bilan to‘rt yillik shartnoma imzolagan. Kabzening so‘zlariga ko‘ra, u Jedson Fernandesning “Beshiktosh”dan “Spartak”ka o‘tganiga aniq sababni bilmaydi.
Uning fikricha, Turkiya chempionati Rossiya chempionatiga nisbatan kuchliroq. Unga ko‘ra, Rossiya chempionati sifat jihatidan yaxshi bo‘lib qolmoqda, bu musobaqa har doim yuqori saviyada bo‘lgan.
Biroq Turkiyada futbol o‘yinlari yanada tezkor va futbolchilar texnikasi ham, jismoniy holati ham kuchliroq, shuningdek, futbolchilar bozorda qimmatroq baholanadi. Kabze ishonch bilan Jedson Fernandes joriy mavsum Rossiya chempionatining eng yaxshi yarim himoyachilaridan biriga aylanishini aytdi.
Yangi futbolchining debyuti 3 avgust kuni bo‘lib o‘tishi mumkin. Jedson Fernandes allaqachon Samaraga yetib kelgan va u yerda “Spartak” “Akron” jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.

Kabze: Джедсон не должен был уезжать из Турции
Бывший футболист «Рубина» Хасан Кабзе недавно высказал свое мнение о трансфере Жедсона Фернандеша, который перешел в команду «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португальский футболист ранее играл за «Бешикташ» и сейчас подписал четырехлетний контракт с московским клубом «Спартак». По словам Кабзе, он не знает точной причины перехода Жедсона Фернандеша из «Бешикташа» в «Спартак».
Он считает, что чемпионат Турции сильнее российского чемпионата. По его словам, российский чемпионат остается качественным, этот турнир всегда был на высоком уровне.
Однако в Турции игры проходят быстрее, а техника и физическое состояние футболистов сильнее, также футболисты на рынке оцениваются дороже. Кабзе с уверенностью заявил, что Жедсон Фернандеш в этом сезоне станет одним из лучших полузащитников российского чемпионата.
Дебют нового футболиста может состояться 3 августа. Жедсон Фернандеш уже прибыл в Самару, где «Спартак» проведет матч против команды «Акрон».