Antonio Kordero bir mavsumga Vesterloga ijaraga berildi
Ispaniyalik hujumchi Antonio Kordero Angliyaning Nyukasl klubi futbolchisi hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z faoliyatini Belgiyaning Vesterlo jamoasida davom ettiradigan bo‘ldi. Bu haqda Vesterlo klubi rasmiy sayti ma’lumot berdi.
18 yoshli futbolchi bir mavsumga ijaraga berildi. Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, Korderoning bozor bahosi 2 million yevroga teng.
U bir oy oldin Nyukasl klubiga erkin agent sifatida qo‘shilgan edi. O‘tgan mavsumda Kordero Ispaniyaning Segunda divizionida ishtirok etuvchi Malaga klubi safida o‘ynagan.
U 40 uchrashuvda maydonga tushib, 6 ta gol urgan va 7 ta golga uzatma bergan. Bundan tashqari, joriy yilda yoshlar o‘rtasida o‘tkazilgan Yevropa chempionatida Ispaniya U-19 terma jamoasi tarkibida vice-chempion bo‘lganini ham alohida ta’kidlash lozim.
Shu tariqa, Antonio Kordero o‘zining futbolchilik faoliyatini yangi bosqichda davom ettirish uchun Vesterlo klubiga o‘tdi. Bu transfer yosh futbolchining tajriba orttirishiga va professional rivojlanishiga xizmat qiladi.

Антонио Кордеро был сдан в аренду Вестерлогу на один сезон
Испанский нападающий Антонио Кордеро является игроком английского клуба Ньюкасл. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он продолжит свою карьеру в бельгийской команде Вестерло. Об этом информировал официальный сайт клуба Вестерло.
18-летний футболист был отдан в аренду на один сезон. Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость Кордеро составляет 2 миллиона евро.
Он присоединился к клубу Ньюкасл в качестве свободного агента месяц назад. В прошлом сезоне Кордеро играл за клуб Малага, выступающий в испанском Сегунде.
Он провел 40 матчей, забил 6 голов и сделал 7 голевых передач. Кроме того, стоит отметить, что в этом году он стал вице-чемпионом в составе сборной Испании U-19 на чемпионате Европы среди молодежи.
Таким образом, Антонио Кордеро перешел в клуб Вестерло, чтобы продолжить свою карьеру на новом этапе. Этот трансфер будет способствовать накоплению опыта молодого футболиста и его профессиональному развитию.