Gavi: Barselona Chempionlar ligasida g‘alaba istaydi
"Barselona" jamoasining yarim himoyachisi Gavi yangi mavsum oldidan jamoa oldiga qo‘yilgan maqsadlar haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, jamoa o‘tgan mavsum ichki musobaqalarda barcha sovrinlarni qo‘lga kiritgan, Chempionlar ligasida esa yarim finalgacha yetib borgan. Yarim finalda kataloniyaliklar Italiyaning "Inter" klubiga imkoniyatni boy bergan.
Gavi intervyusida shunday dedi: "Maqsadlarimiz aniq. O‘tgan mavsumdagi yutuqlarimizni takrorlashni istaymiz, biroq bu safar Chempionlar ligasida ham g‘alaba qozonish niyatidamiz.
Bu turnirda g‘olib chiqishni har bir futbolchi orzu qiladi. Oldimizga kun sayin, o‘yinma-o‘yin harakat qilishni maqsad qilganmiz.
Mavsum oxiriga borib, natijamiz qanday bo‘lishini ko‘ramiz". Yangi mavsum startida "Barselona" bosh murabbiyi Xans-Diter Flik boshchiligida 16-avgust kuni safarda "Malorka" jamoasiga qarshi La Liga birinchi tur uchrashuvida maydonga tushadi.
Jamoa muxlislari va futbolchilarning umidlari yuqori, ular yangi mavsumda ham yuqori natijalarga erishmoqchi.

Гави: Барселона хочет победить в Лиге чемпионов
"Барселона" полузащитник Гави рассказал о целях команды перед новым сезоном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда в прошлом сезоне завоевала все трофеи в внутренних соревнованиях, а в Лиге чемпионов дошла до полуфинала. В полуфинале каталонцы упустили возможность против итальянского клуба "Интер".
Гави в интервью сказал: "Наши цели ясны. Мы хотим повторить наши достижения прошлого сезона, но на этот раз намерены также победить в Лиге чемпионов.
Каждый футболист мечтает выиграть этот турнир. Мы поставили перед собой цель действовать шаг за шагом, игра за игрой.
К концу сезона увидим, каковы будут наши результаты". В начале нового сезона "Барселона" под руководством главного тренера Ханса-Дитера Флика 16 августа в гостях сыграет с командой "Мальорка" в первом туре Ла Лиги.