Ponomaryov: CSKA Zenit ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qiladi
CSKA jamoasining sobiq himoyachisi Valentin Ponomaryov RPLning uchinchi turi doirasida bo‘lib o‘tadigan “Zenit” va “CSKA” uchrashuvida qaysi jamoa g‘alaba qozonishini taxmin qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur bellashuvda “CSKA” mehmon sifatida maydonga tushadi. Hozirda har ikkala jamoa ham ikki turdan so‘ng to‘rt ochkodan jamg‘argan va turnir jadvalining yuqori qismida joylashgan.
Valentin Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, u “CSKA”ning imkoniyatlarini yuqori baholaydi. Unga ko‘ra, “CSKA” so‘nggi kubok uchrashuvida “Lokomotiv”ga qarshi yaxshi o‘yin ko‘rsatdi.
“Zenit” esa himoyada ishonchsiz harakat qilmoqda. Shu sababli, Ponomaryov “CSKA”ga gol urish va o‘z darvozalarini daxlsiz saqlash kerakligini ta’kidladi.
Uning fikricha, uchrashuvda “CSKA” minimal hisobda, ya’ni 1:0 hisobida g‘alaba qozonadi. Uchrashuv 3 avgust kuni Sankt-Peterburg shahrida bo‘lib o‘tadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi. “CSKA” o‘tgan mavsumda RPLda uchinchi o‘rinni egallagan va hozirda Rossiya Kubogi sohibi hisoblanadi.

Пономарёв: ЦСКА победит Зенит с счётом 1:0
Бывший защитник команды ЦСКА Валентин Пономарёв предположил, какая команда одержит победу в матче между «Зенитом» и «ЦСКА», который пройдет в рамках третьего тура РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В данном противостоянии «ЦСКА» выйдет на поле в качестве гостя. В настоящее время обе команды набрали по четыре очка после двух туров и занимают верхние позиции в турнирной таблице.
По словам Валентина Пономарёва, он высоко оценивает шансы «ЦСКА». По его мнению, «ЦСКА» показал хорошую игру в последнем кубковом матче против «Локомотива».
«Зенит», в свою очередь, действует неуверенно в защите. Поэтому Пономарёв подчеркнул, что «ЦСКА» необходимо забить гол и сохранить свои ворота в неприкосновенности.
По его мнению, в матче «ЦСКА» одержит минимальную победу, а именно со счётом 1:0. Матч состоится 3 августа в Санкт-Петербурге.
Игра начнётся в 18:00 по московскому времени. «ЦСКА» занял третье место в РПЛ в прошлом сезоне и в настоящее время является обладателем Кубка России.