Sobolev hali asosiy tarkib uchun kurashishda davom etadi
Aleksandr Sobolevning birinchi murabbiyi bo‘lgan Aleksandr Gorbunov hujumchining o‘yin vaqti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Sobolev Rossiya chempionatida kam maydonga tushayotgani uni tashvishga solmoqda. Gorbunovning aytishicha, so‘nggi o‘yinda “Axmat”ga qarshi bahsda Sobolev to‘liq 90 daqiqa harakat qilgan.
Eng muhimi, futbolchi hali ham o‘ynayapti va boshqa jamoaga ijaraga berilmagan. Murabbiy, shuningdek, Kassyera va Gondu Sobolevdan kuchli emasligini ta’kidladi.
Uning fikricha, bu murabbiyning shaxsiy tanlovi. Shu mavsumda 28 yoshli Sobolev Rossiya Premyer ligasi va Rossiya Kubogida ikki uchrashuvda maydonga tushdi.
U o‘z hisobiga bitta golli uzatmani yozdirib qo‘ydi. Mutaxassis futbolchining imkoniyatlari hali ancha yuqori ekanini, kelgusida ham asosiy tarkibda o‘ynashi mumkinligini qayd etdi.
Gorbunovning fikricha, Sobolev o‘z ustida ishlashda davom etsa, jamoa uchun muhim o‘yinchiga aylanadi.

Соболев все еще продолжает борьбу за основной состав
Первый тренер Александра Соболева Александр Горбунов высказал мнение о времени игры нападающего. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, то, что Соболев редко выходит на поле в чемпионате России, его беспокоит. По словам Горбунова, в последнем матче против "Ахмата" Соболев провел все 90 минут на поле.
Самое главное, что футболист все еще играет и не был отдан в аренду другой команде. Тренер также отметил, что Кассьера и Гонду не сильнее Соболева.
По его мнению, это личный выбор тренера. В этом сезоне 28-летний Соболев вышел на поле в двух матчах Российской Премьер-лиги и Кубка России.
Он записал на свой счет одну голевую передачу. Специалист отметил, что возможности футболиста все еще довольно высоки, и в будущем он может снова играть в основном составе.
По мнению Горбунова, если Соболев продолжит работать над собой, он станет важным игроком для команды.