Sobiq ispaniyaning "Selta" va Moskvaning "Spartak" jamoalarida o‘ynagan Aleksandr Mostovoy Moskva shahri CSKA klubining markaziy himoyachisi Villian Roshaning jamoani tark etishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, futbolchiga Birlashgan Arab Amirliklarining "Al-Jazira" klubi qiziqish bildirmoqda. Aleksandr Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, Rosha jiddiy va tajribali himoyachi hisoblanadi.
Agar u jamoani tark etsa, CSKA uchun mavsum davomida uning o‘rni bilinadi va uni to‘liq o‘rnini bosadigan futbolchi topish qiyin bo‘ladi. Ekspertning fikriga ko‘ra, Roshaning yo‘qligi jamoaning natijalariga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Ma’lumot uchun, 30 yoshli braziliyalik himoyachi Villian Rosha 2022 yil sentabr oyidan buyon CSKA safida o‘ynamoqda. Uning klub bilan tuzgan mehnat shartnomasi 2027 yilning yozigacha amal qiladi.

Mostovoy: Уход Рошана негативно скажется на ЦСКА
Бывший игрок испанской "Сельты" и московского "Спартака" Александр Мостовой высказал мнение о вероятном уходе центрального защитника ЦСКА из Москвы Виллиана Роши из команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что футболистом интересуется клуб "Аль-Джазира" из Объединенных Арабских Эмиратов. По словам Александра Мостового, Роша является серьезным и опытным защитником.
Если он покинет команду, его отсутствие будет заметно в течение сезона, и будет сложно найти игрока, который полностью его заменит. По мнению эксперта, отсутствие Роши может негативно сказаться на результатах команды.
Для справки, 30-летний бразильский защитник Виллиан Роша играет за ЦСКА с сентября 2022 года. Его трудовой контракт с клубом действует до лета 2027 года.
Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость Виллиана Роши составляет шесть миллионов евро.