Xomuxa: Zenit o‘z maydonida asosiy favorit bo‘ladi
Sobiq futbolchi Dmitriy Xomuxa “Zenit” va CSKA jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvdan kutayotgan natijalari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining uchinchi turi doirasidagi bu o‘yin 3 avgust kuni soat 18:00 da boshlanadi. Dmitriy Xomuxaning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” o‘z maydonida o‘ynaydi va ular raqiblaridan orqada qolmaslik uchun xatolarga yo‘l qo‘ymasligi kerak.
Uning fikricha, “Zenit” mazkur bahsda asosiy favorit hisoblanadi. CSKA jamoasida esa muammolar yuzaga kelishi mumkin.
Xomuxa, shuningdek, CSKA tarkibi asosiy himoyachisi Villian Rosha ketishi ortidan ancha kuchsizlanganini ta’kidladi. Villian Rosha “Al-Jazira” klubiga o‘tishi kutilmoqda.
Yaqinda ushbu ikki jamoa Rossiya Kubogida ham muvaffaqiyatli ishtirok etdi. “Zenit” “Axmat” ustidan g‘alaba qozondi, CSKA esa “Lokomotiv” jamoasini mag‘lub etdi.
Har ikki uchrashuv 2:1 hisobida yakunlandi. Shu orqali har ikkala klub mavsumni g‘alaba bilan boshladi va o‘z muxlislarini xursand qildi.

Хомуха: Зенит будет основным фаворитом на своем поле
Бывший футболист Дмитрий Хомуха высказал свои мысли о результатах, которых он ожидает от матча между командами «Зенит» и ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра в рамках третьего тура чемпионата России начнется 3 августа в 18:00. По словам Дмитрия Хомухи, «Зенит» играет на своем поле, и им не следует допускать ошибок, чтобы не отставать от соперников.
По его мнению, «Зенит» является основным фаворитом в этом матче. У команды ЦСКА могут возникнуть проблемы.
Хомуха также отметил, что состав ЦСКА значительно ослаблен после ухода основного защитника Виллиана Роши. Ожидается, что Виллиан Роша перейдет в клуб «Аль-Джазира».
Недавно эти две команды также успешно выступили в Кубке России. «Зенит» одержал победу над «Ахматом», а ЦСКА победил команду «Локомотив».
Обе встречи завершились со счетом 2:1. Таким образом, оба клуба начали сезон с победы и порадовали своих болельщиков.