Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Pavel Pogrebnyak RPLning joriy mavsumidagi dastlabki o‘yinlarda “Baltika” jamoasining ishtirokini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, uzoq muddat davomida bunday natijalarni saqlab turish “Baltika” uchun oson bo‘lmaydi. Shunga qaramay, jamoaning mavsum boshidagi natijalari haqiqatdan ham hayratlanarli.
Pogrebnyakning ta’kidlashicha, bunday natijalarga jamoaning birdamligi va intizomi sabab bo‘lmoqda. Mutaxassis, shuningdek, Kaliningrad jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalayev boshchiligidagi murabbiylar shtabi ishini ham ijobiy baholadi.
Yangi mavsumda Premer-ligada debyut qilayotgan “Baltika” dastlabki ikki o‘yinda to‘rt ochko to‘pladi. Jamoa Moskvaning “Dinamo” klubi bilan durang o‘ynadi (1:1) va “Spartak”ni yirik hisobda mag‘lub etdi (3:0).

Погребняк: “Балтика” долгое время сохранять результат будет трудно
Бывший нападающий сборной России Павел Погребняк оценил участие команды “Балтика” в первых играх текущего сезона РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, долгое время сохранять такие результаты “Балтике” будет нелегко. Тем не менее, результаты команды в начале сезона действительно впечатляют.
Погребняк отметил, что такие результаты обусловлены единством и дисциплиной команды. Специалист также положительно оценил работу тренерского штаба под руководством главного тренера калининградской команды Андрея Талалаева.
В новом сезоне, дебютируя в Премьер-лиге, “Балтика” набрала четыре очка в первых двух играх. Команда сыграла вничью с московским “Динамо” (1:1) и крупно обыграла “Спартак” (3:0).
Таким образом, “Балтика” демонстрирует хороший старт сезона. По мнению Погребняка, впереди у команды еще будут сложные испытания, однако текущие результаты порадовали болельщиков клуба.