Genich: Glushenkov “Zenit”da o‘z o‘rnini topa oladimi?
Futbol sharhlovchisi Konstantin Genich “Zenit” jamoasida to‘p surayotgan Maksim Glushenkov haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, yarim himoyachi “Rubin”ga qarshi o‘yinda erta almashtirilganidan norozi bo‘lgan va shundan so‘ng bosh murabbiy Sergey Semak bilan muammoli vaziyat yuzaga kelgan. Konstantin Genichning aytishicha, “Lokomotiv” jamoasida yulduz bo‘lib, terma jamoaga chaqirilgan va uchta gol urgan futbolchi o‘zini yuqori baholashga moyil bo‘ladi.
Ammo “Zenit”da bunday imkoniyatlar kamroq. U yerda futbolchi tanlov qiladi: katta maosh uchun kelib, jamoaga moslashadi yoki boshqa jamoaga o‘tib, murabbiy ko‘rsatmasiga ko‘ra harakat qiladi.
O‘tgan mavsumda Glushenkov 26 uchrashuvda 16 ochko (gol va golli uzatma) to‘plagan. Hozirgi mavsumda esa Maksim hali natijali harakatlar ko‘rsatmadi.
Shu bilan birga, uning jamoada o‘z o‘rnini topishi uchun vaqt kerakligi ta’kidlanmoqda. Mutaxassislar futbolchining kelgusi o‘yinlarda o‘zini ko‘rsatishiga umid qilishmoqda.

Genich: Глушенков сможет ли найти свое место в "Зените"?
Футбольный комментатор Константин Генич высказал свое мнение о Максиме Глушенкове, который играет за команду “Зенит”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, полузащитник был недоволен тем, что его рано заменили в игре против “Рубина”, и после этого возникла проблемная ситуация с главным тренером Сергеем Семаком. По словам Константина Генича, футболист, который был звездой в команде “Локомотив”, был вызван в сборную и забил три гола, склонен к завышенной самооценке.
Однако в “Зените” таких возможностей меньше. Там футболист делает выбор: прийти за высокой зарплатой и адаптироваться к команде или перейти в другую команду и действовать в соответствии с указаниями тренера.
В прошлом сезоне Глушенков набрал 16 очков (голы и голевые передачи) в 26 матчах. В текущем сезоне Максим пока не показал результативных действий.
При этом подчеркивается, что ему нужно время, чтобы найти свое место в команде. Специалисты надеются, что футболист сможет проявить себя в следующих играх.