Liverpul Isak uchun Britaniya rekordi transferini rejalamoqda
"Liverpul" futbol klubi hujumchi Aleksandr Isak uchun 110 million funt sterling (taxminan 126 million yevro) miqdorida taklif berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, bu taklif darhol rad etildi. Shundan so‘ng, Liverpul rahbariyati muzokaralarga qaytmaslikka qaror qilgani va bunga sabab sifatida bu jarayonni foydasiz deb hisoblagani haqida xabarlar tarqaldi.
Shu bilan birga, Daily Mail nashrining yozishicha, "Liverpul" Isak uchun yana bir bor taklif kiritishni rejalashtirmoqda. Bu esa "Nyukasl" yangi hujumchi sotib olganidan keyin amalga oshirilishi mumkin.
"Nyukasl" klubi yangi hujumchi izlayotgani Isakni sotish ehtimoli borligini bildiradi. "Liverpul" rahbariyati ushbu vaziyatni to‘g‘ri baholab, yaqin kelajakda yana ham yuqoriroq miqdorda taklif berishni rejalashtirgan.
Agar yangi kelishuv amalga oshsa, bu transfer Britaniya futboli tarixida eng qimmat transferlardan biri bo‘lishi mumkin. Avvalroq, 25 yoshli Aleksandr Isak qochib ketganidan so‘ng yana "Nyukasl" jamoasiga qaytgani haqida ham xabarlar chiqqan edi.

Ливерпуль планирует трансфер Иссака за рекордную сумму для Британии
"Ливерпуль" футбольный клуб сделал предложение в размере 110 миллионов фунтов стерлингов (примерно 126 миллионов евро) нападающему Александру Иссаку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако это предложение было немедленно отклонено. После этого появились сообщения о том, что руководство Ливерпуля решило не возвращаться к переговорам, посчитав этот процесс бесполезным.
В то же время, по информации издания Daily Mail, "Ливерпуль" планирует сделать еще одно предложение за Иссака. Это может произойти после того, как "Ньюкасл" приобретет нового нападающего.
Клуб "Ньюкасл", который ищет нового нападающего, указывает на возможность продажи Иссака. Руководство "Ливерпуля" правильно оценивает эту ситуацию и планирует сделать предложение на еще более высокую сумму в ближайшем будущем.
Если новое соглашение будет достигнуто, этот трансфер может стать одним из самых дорогих в истории британского футбола. Ранее также сообщалось, что 25-летний Александр Исак вернулся в команду "Ньюкасл" после того, как ушел.