Mostovoy: Spartak chempionlik uchun kurashadi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy yaqinda boshlangan Rossiya Premyer-ligasi mavsumida "Spartak" jamoasining imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, bu mavsumda "Spartak" chempionlik uchun asosiy raqobatchilar bilan kurash olib borishga harakat qiladi. Mostovoy, mavsum endigina boshlanganini ta’kidlab, shoshilinch xulosalar qilishga hojat yo‘qligini aytdi.
U muxlislarga va mutaxassislarga to‘rt-besh tur o‘tishini kutib, keyin xulosa chiqarishni tavsiya etdi. Shuningdek, Mostovoy "Spartak" Rossiya Kubogida "Rostov" ustidan 2:0 hisobida g‘alaba qozonganidan so‘ng, jamoa manziliga qaratilgan tanqidlar ancha kamayganini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu natija "Spartak" uchun muhim bo‘ldi va jamoaning ruhiy holatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatdi. Ertaga, 3-avgust kuni, "Spartak" safarda "Akron" jamoasiga qarshi uchrashuv o‘tkazadi.
Uchrashuv "Solidarnost Arena" stadionida bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 13:30 da boshlanadi. Shu bois, muxlislar va futbol ishqibozlari ushbu o‘yinni katta qiziqish bilan kutishmoqda.

Мостовой: Спартак будет бороться за чемпионство
Бывший футболист сборной России Александр Мостовой недавно высказал свое мнение о возможностях команды "Спартак" в только что начавшемся сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в этом сезоне "Спартак" будет пытаться бороться с основными соперниками за чемпионство. Мостовой, подчеркивая, что сезон только начался, сказал, что нет необходимости делать поспешные выводы.
Он рекомендовал болельщикам и специалистам подождать четыре-пять туров, прежде чем делать выводы. Также Мостовой отметил, что после победы "Спартака" над "Ростовом" со счетом 2:0 в Кубке России критика в адрес команды значительно уменьшилась.
По его словам, этот результат стал важным для "Спартака" и положительно сказался на моральном состоянии команды. Завтра, 3 августа, "Спартак" проведет матч против команды "Акрон" на выезде.
Матч пройдет на стадионе "Солидарность Арена" и начнется в 13:30 по московскому времени. Поэтому болельщики и футбольные фанаты с большим интересом ожидают эту игру.