Lionel Messi jarohat olib, o‘yinni erta tark etdi
“Inter Mayami” futbol klubi Liga Kubogi doirasida “Nekaksa” jamoasiga qarshi o‘yinda Lionel Messidan ayrildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv boshida argentinalik futbolchi maydonda yiqilib, og‘riqdan aziyat chekdi. Shifokorlar 38 yoshli futbolchiga birinchi yordam ko‘rsatishdi, biroq Messi o‘yinni davom ettira olmadi.
Natijada, murabbiy Xavyer Maskerano 11-daqiqada uni almashtirishga majbur bo‘ldi. Noqulay voqeadan so‘ng, “Inter Mayami” jamoasi tez orada Telasko Segoviya tomonidan urilgan gol evaziga hisobda oldinga chiqdi.
Biroq, bu ustunlik uzoqqa cho‘zilmadi. 18-daqiqada “Inter Mayami” bir futbolchisi kam bo‘lib qoldi va 33-daqiqada mehmonlar hisobni tenglashtirdi.
Uchrashuvda 1:1 hisobi qayd etildi. Avvalgi olti o‘yinda Lionel Messi “Inter Mayami” safida sakkizta gol va to‘rtta golli uzatmaga mualliflik qilgan.
Uning olgan jarohatining qanchalik jiddiy ekani haqida keyinroq ma’lumot beriladi. Hozircha Messi uchun ushbu uchrashuv erta yakunlandi.

Лионель Месси получил травму и покинул игру досрочно
Футбольный клуб "Интер Майами" остался без Лионеля Месси в матче Кубка Лиги против команды "Некакса". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале встречи аргентинский футболист упал на поле и испытывал боль. Врачи оказали первую помощь 38-летнему футболисту, однако Месси не смог продолжить игру.
В результате тренер Хавьер Маскерано был вынужден заменить его на 11-й минуте. После неприятного инцидента команда "Интер Майами" вскоре вышла вперед благодаря голу, забитому Теласко Сеговией.
Однако это преимущество не продлилось долго. На 18-й минуте "Интер Майами" остался в меньшинстве, а на 33-й минуте гости сравняли счет.
Встреча завершилась со счетом 1:1. В предыдущих шести матчах Лионель Месси забил восемь голов и отдал четыре голевые передачи за "Интер Майами".
Позже будет предоставлена информация о том, насколько серьезна полученная им травма. Пока что для Месси этот матч завершился раньше времени.