Argentinalik yarim himoyachi bugungi Liga Kubogi uchrashuvida Nekaksa jamoasiga qarshi bahsda asosiy tarkibda maydonga tushdi. Bu De Paul uchun MLSga ko‘chib o‘tgandan keyingi ikkinchi o‘yini bo‘ldi.
Uchrashuvning 12-daqiqasida De Paul o‘z hamyurti Telasko Segoviyaga aniq pas berdi va u hisobni ochdi. Qiziq tomoni, bu gol Lionel Messi jarohat olib maydonni tark etganidan atigi bir daqiqa o‘tib sodir bo‘ldi.
Rodrigo De Paul Inter Mayamiga Madridning Atletiko jamoasidan kelib qo‘shilgan. U jamoaning Xaver Maskerano boshchiligida Atlasga qarshi o‘tkazilgan debyut o‘yinida ham asosiy tarkibda maydonga tushgan va uchrashuvning so‘nggiga qadar harakat qilgan, biroq o‘sha o‘yinda samarali harakatlar qayd etilmagan edi.
Shu tariqa, De Paul Inter Mayami safida o‘zining dastlabki goli yoki golli uzatmasini aynan Nekaksa jamoasiga qarshi o‘yinda amalga oshirdi. Futbolchi jamoaning o‘yiniga moslashib borayotganini ko‘rsatmoqda.

Родриго Де Паула сделал первую голевую передачу в Интер Майами
Новый футболист команды Интер Майами Родриго Де Паула впервые принял участие в голе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский полузащитник вышел в основном составе в сегодняшнем матче Кубка Лиги против команды Некакса. Это была вторая игра Де Паула после перехода в MLS.
На 12-й минуте встречи Де Паула точно пасовал своему соотечественнику Теласко Сеговии, который открыл счет. Интересно, что этот гол произошел всего через минуту после того, как Лионель Месси покинул поле из-за травмы.
Родриго Де Паула присоединился к Интер Майами из мадридского Атлетико. Он также вышел в основном составе в дебютной игре команды под руководством Хавьера Маскерано против Атласа и активно играл до конца матча, однако в той игре не было зафиксировано результативных действий.
Таким образом, Де Паула осуществил свою первую голевую передачу именно в матче против команды Некакса. Футболист показывает, что адаптируется к игре команды.