Barselona Darvin Nunyes transferi uchun imkoniyatni boy berdi
"Barselona" futbol klubining sobiq sport direktori Ramon Planes klubning hujumchi Darvin Nunyesga bo‘lgan qiziqishi haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Planesning aytishicha, "Barselona" rahbariyati Darvin Nunyesni o‘z tarkibiga qo‘shishni rejalashtirgan. O‘sha davrda Nunyes Ispaniyaning "Almeriya" klubida o‘ynagan va yosh, istiqbolli futbolchi sifatida e’tiborni tortgan.
Klub rahbarlari uni arzon narxda sotib olib, ma’lum muddat "Almeriya" safida ijarada qoldirishni o‘ylashgan. Bu orqali futbolchining doimiy amaliyotga ega bo‘lib, o‘sishi uchun sharoit yaratmoqchi bo‘lishgan.
Biroq, bu reja amalga oshmadi. Chunki Portugaliyaning "Benfika" klubi Darvin Nunyes uchun 25 million yevro miqdorida taklif berdi va futbolchini 2020 yil sentyabr oyida o‘z safiga qo‘shdi.
Ramon Planesning so‘zlariga ko‘ra, "Barselona" bu transferda raqobatga dosh bera olmadi. Oradan ikki yil o‘tib, ya’ni 2022 yil yozida "Benfika" Darvin Nunyesni Angliyaning "Liverpul" klubiga 85 million yevroga sotdi.
Biroq, Angliyada futbolchi o‘zini to‘liq namoyon eta olmadi. Yaqin vaqt ichida u boshqa jamoaga transfer qilinishi mumkinligi aytilmoqda.

Барселона упустила возможность трансфера Дарвина Нуньеса
"Барселона" футбольного клуба бывший спортивный директор Рамон Планес рассказал о заинтересованности клуба в нападающем Дарвине Нуньесе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Планеса, руководство "Барселоны" планировало подписать Дарвина Нуньеса. В то время Нуньес играл в испанском клубе "Альмерия" и привлекал внимание как молодой, перспективный футболист.
Руководители клуба думали купить его за низкую цену и оставить на некоторое время в аренде в "Альмерии". Таким образом, они хотели создать условия для роста футболиста, обеспечив его постоянной практикой.
Однако этот план не осуществился. Португальский клуб "Бенфика" предложил за Дарвина Нуньеса 25 миллионов евро и подписал футболиста в сентябре 2020 года.
По словам Рамона Планеса, "Барселона" не смогла конкурировать в этом трансфере. Спустя два года, летом 2022 года "Бенфика" продала Дарвина Нуньеса английскому клубу "Ливерпуль" за 85 миллионов евро.
Однако в Англии футболист не смог полностью проявить себя. В ближайшее время сообщается, что он может быть трансферирован в другую команду.