“Spartak” mag‘lubiyatdan so‘ng o‘zini oqlashi kerak
Moskvaning “Dinamo” jamoasining sobiq murabbiyi Valeriy Gladilin Rossiya chempionati uchinchi turi doirasida o‘tkaziladigan “Spartak” va Tolyattining “Akron” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gladilinning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” chempionatni Makhachqala “Dinamo”si ustidan g‘alaba bilan boshlagan. Biroq, keyingi bahsda Kaliningradning “Baltika” jamoasiga qarshi o‘yinda “Spartak” darvozasi uch marta ishg‘ol qilindi va jamoa ikki futbolchisi maydondan chetlatildi.
“Spartak” jamoasi hozir o‘zini oqlashi kerak. Men “Spartak”ning Moskvada, yaqinda birinchi ligadan chiqqan va tarkibini kuchaytirmagan jamoaga 0:3 hisobida yutqazganini eslay olmayman”, – dedi Gladilin.
“Spartak” va “Akron” uchrashuvi bugun Moskva vaqti bilan soat 13:30 da boshlanadi. Uchrashuv borishini matnli onlayn translatsiya orqali kuzatish mumkin.
Eslatib o‘tamiz, “Spartak” so‘nggi o‘yinda muvaffaqiyatsiz natija qayd etdi va muxlislar jamoa bugungi bahsda o‘zini ko‘rsatishiga umid qilmoqda. Shu bilan birga, “Akron” uchun ham bu o‘yin muhim ahamiyatga ega.

“Спартак” должен оправдаться после поражения
Бывший тренер московского "Динамо" Валерий Гладилин высказал свое мнение о матче между "Спартаком" и тольяттинским "Акроном", который пройдет в рамках третьего тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Гладилина, "Спартак" начал чемпионат с победы над махачкалинским "Динамо". Однако в следующем матче против калининградской "Балтики" ворота "Спартака" были захвачены трижды, и два игрока команды были удалены с поля.
“Команда "Спартак" сейчас должна оправдаться. Я не могу вспомнить, чтобы "Спартак" проиграл 0:3 команде, которая недавно вышла из первой лиги и не усилила состав”, – сказал Гладилин.
Матч "Спартак" и "Акрон" начнется сегодня в 13:30 по московскому времени. Следить за ходом встречи можно будет через текстовую онлайн-трансляцию.
Напоминаем, что "Спартак" в последнем матче показал неудачный результат, и болельщики надеются, что команда проявит себя в сегодняшнем поединке. В то же время, для "Акрона" этот матч также имеет важное значение.