Baltika besh golli bahsda Orenburgni dog‘da qoldirdi
Uchinchi tur doirasidagi Rossiya chempionatining yakshanba kungi ikkinchi uchrashuvida “Baltika” va “Orenburg” jamoalari o‘zaro bahs olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur mavsum boshida har ikkala klub ham chempionatda qolish uchun asosiy da’vogarlar sifatida ko‘rilayotgan edi. Biroq Kaliningrad jamoasi dastlabki turlardagi natijalari bilan yanada yuqori o‘rinlar uchun kurashishga tayyor ekanini ko‘rsatdi.
O‘tgan safar “Baltika” ikki safar uchrashuvida to‘rt ochko jamg‘ardi: “Dinamo” bilan durang o‘ynadi, “Spartak” ustidan esa yirik hisobda g‘alaba qozondi. “Orenburg” esa “CSKA” va “Dinamo” Mahachkala bilan durang natija qayd etdi.
Kubok bahslarida esa har ikki jamoa dastlabki bosqichda mag‘lub bo‘ldi. Hisobot uchrashuvida “Baltika” raqib darvozasiga ko‘proq xavf solishga harakat qildi.
Dastlab, “Orenburg” xavfli hujum uyushtirdi va Oganesyan birga bir vaziyatga chiqqan bo‘lsa-da, darvozabon Borisqoning oyog‘iga to‘pni urdi. O‘yin davomida hakam penaltiga ishora qildi, biroq Ilya Petrov zarbani ustunga yo‘lladi.
Biroq VAR tizimi penaltini qayta tepishni buyurdi va Xil to‘pni darvozaga aniq yo‘lladi. Tanaffusga qadar “Baltika” hisobni ochdi va yana bir necha bor farqni oshirish imkoniyatiga ega bo‘ldi.
Ikkinchi bo‘limda yana gol urildi. Petrovlar harakati natijasida to‘p Maksimga yetib bordi va u ikkinchi golni kiritdi.
“Orenburg” esa tez orada javob qaytardi – Bolotov hisobni qisqartirdi. Keyinchalik “Baltika” tarkibidan Ofor uchinchi golni urdi.
“Orenburg” ham javoban Gyurlyukning aniq zarbasi bilan hisobni 3:2 ko‘rinishiga keltirdi. Uchrashuv yakuniga qadar boshqa gol urilmadi.
“Baltika” mavsumdagi ilk uy uchrashuvida g‘alaba qozonib, jami yetti ochkoga ega bo‘ldi va turnir jadvalida yuqori o‘rinlarga ko‘tarildi. “Orenburg” esa bu chempionatda ilk bor mag‘lubiyatga uchradi va ikki ochko bilan qolmoqda.

Балтика оставила Оренбург в дураках в матче с пятью голами
В третьем туре чемпионата России в воскресенье состоялся второй матч между командами «Балтика» и «Оренбург». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале текущего сезона обе команды рассматривались как основные претенденты на сохранение места в чемпионате. Однако команда из Калининграда показала, что готова бороться за более высокие места по результатам первых туров.
В прошлый раз «Балтика» набрала четыре очка в двух встречах: сыграла вничью с «Динамо» и одержала крупную победу над «Спартаком». «Оренбург» же зафиксировал ничейные результаты с «ЦСКА» и «Динамо» Махачкала.
В кубковых матчах обе команды также потерпели поражение на начальном этапе. В отчетном матче «Балтика» старалась создать больше опасных моментов у ворот соперника.
Сначала «Оренбург» организовал опасную атаку, и Оганесян, выйдя один на один, ударил мяч в ногу вратаря Бориско. В ходе игры судья указал на пенальти, однако Илья Петров отправил удар в штангу.
Тем не менее, система VAR приказала повторить пенальти, и Хил точно отправил мяч в ворота. До перерыва «Балтика» открыла счет и имела еще несколько возможностей увеличить разрыв.
Во втором тайме был забит еще один гол. В результате действий Петрова мяч дошел до Максима, и он забил второй гол.
«Оренбург» вскоре ответил – Болотов сократил разрыв в счете. Позже Офор из состава «Балтики» забил третий гол.
«Оренбург» также ответил точным ударом Гюрлюка, сделав счет 3:2. До конца матча больше голов не было.
«Балтика» одержала победу в своем первом домашнем матче сезона, набрав в общей сложности семь очков и поднявшись на высокие позиции в турнирной таблице. «Оренбург» же потерпел первое поражение в этом чемпионате и остался с двумя очками.