Xon Min Son “Tottenhem” bilan xayrlashdi, muxlislar qarsak chaldi
Yakshanba kuni Angliyaning “Tottenhem” va “Nyukasl” jamoalari Osiyoda mavsumoldi tayyorgarlik doirasida o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda g‘olib aniqlanmadi va hisob 1:1 bilan yakunlandi. Bu o‘yin Janubiy Koreya futbolchisi Xon Min Son uchun “Tottenhem” safidagi so‘nggi uchrashuv bo‘ldi.
Uchrashuvning 65-daqiqasida Son zaxiraga olindi va shu paytda ham jamoa futbolchilari, ham muxlislar uni maydondan qarsaklar bilan kuzatib qo‘ydi. O‘yindan so‘ng Xon Min Son shunday dedi: “Ketish vaqti keldi.
‘Tottenhem’ doimo yuragimda qoladi.” Son “Tottenhem” jamoasida o‘n mavsum davomida to‘p surdi. Bu davr mobaynida u jami 454 ta o‘yinda maydonga tushib, 173 ta gol urdi va 101 ta golga uzatma berdi.
Xon Min Sonning “Tottenhem”dagi faoliyati davomida u jamoaning muhim futbolchilaridan biriga aylandi. Uning o‘yinga qo‘shgan hissasi va ko‘rsatgan fidoyiligi jamoa muxlislari tomonidan doim e’tirof etilgan.

Хон Мин Сон попрощался с "Тоттенхэмом", болельщики аплодировали
В воскресенье английские команды «Тоттенхэм» и «Ньюкасл» провели товарищеский матч в Азии в рамках предсезонной подготовки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче победитель не был определен, и счет завершился 1:1. Эта игра стала последней для южнокорейского футболиста Хона Мина Сона в составе «Тоттенхэма».
На 65-й минуте Сон был заменен, и в этот момент как игроки команды, так и болельщики проводили его с аплодисментами. После игры Хон Мин Сон сказал: «Пришло время уходить.
‘Тоттенхэм’ всегда останется в моем сердце». Сон играл за команду «Тоттенхэм» в течение десяти сезонов. За это время он провел в общей сложности 454 матча, забил 173 гола и сделал 101 голевую передачу.
В ходе своей карьеры в «Тоттенхэме» Хон Мин Сон стал одним из ключевых игроков команды. Его вклад в игру и проявленная преданность всегда признавались болельщиками команды.