Toshkentlik CSKA jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Grishin “Orenburg” jamoasining o‘yiniga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
3-avgust kuni Vladimir Slishkovich boshchiligidagi “Orenburg” Rossiya chempionatining uchinchi turida Kaliningradning “Baltika” jamoasiga 2:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Aleksandr Grishinning so‘zlariga ko‘ra, Slishkovich futbolchilardan nimani talab qilayotganini ko‘rish mumkin.
Uning fikricha, “Orenburg”ning o‘yini bir paytlar “Spartak” jamoasi Titov davrida ko‘rsatgan o‘yinga o‘xshash. Biroq Grishin Slishkovichning tarkibida yetarli darajada malakali futbolchilar yo‘qligini ta’kidladi.
Ushbu uchrashuvdan so‘ng “Orenburg” jamoasi turnir jadvalida ikki ochko bilan o‘n birinchi o‘rinda bormoqda. O‘tgan mavsumda jamoa jadvalda o‘n beshinchi o‘rinda tugatgan edi.
Shunga qaramay, “Torpedo” jamoasining chetlatilishi sababli “Orenburg” Rossiya oliy ligasida qolishga muvaffaq bo‘ldi. Natijalar qoniqarsiz bo‘lishiga qaramasdan, bosh murabbiy Slishkovich o‘z ishini davom ettirmoqda.

Гришин: Ожидания Слишковича от футболистов ясны
Бывший футболист ташкентского ЦСКА Александр Гришин высказал свое мнение о игре команды «Оренбург». Об этом сообщает Euro-football.ru.
3 августа под руководством Владимира Слишковича «Оренбург» в третьем туре чемпионата России проиграл калининградской «Балтике» со счетом 2:3. По словам Александра Гришина, можно увидеть, что Слишкович требует от футболистов.
По его мнению, игра «Оренбурга» напоминает игру команды «Спартак» во времена Титова. Однако Гришин отметил, что в составе Слишковича недостаточно квалифицированных футболистов.
После этой встречи команда «Оренбург» занимает одиннадцатое место в турнирной таблице с двумя очками. В прошлом сезоне команда завершила турнир на пятнадцатом месте.
Тем не менее, из-за исключения команды «Торпедо» «Оренбург» смог остаться в российской высшей лиге. Несмотря на неудовлетворительные результаты, главный тренер Слишкович продолжает свою работу.