“Zenit” – “CSKA” o‘yinida muxlislar soni rekordi qayd etildi
Yakshanba kuni kechqurun Rossiya oliy futbol ligasining uchinchi turi doirasida “Zenit” va “CSKA” jamoalari o‘zaro bahs olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Gazprom Arena” stadionida ushbu uchrashuvni tomosha qilish uchun 45 ming 371 nafar muxlis yig‘ilgan. Bu raqam Rossiyada yangi futbol mavsumining eng yuqori tomoshabinlar soni bo‘lib, rekord natija sifatida qayd etildi.
Hozirda “Gazprom Arena”da o‘yin hisobida 1:1 natija qayd etilgan. Sankt-Peterburg jamoasi safida Aleksandr Sobolev gol urgan bo‘lsa, Moskva jamoasidan esa Allerandro o‘z nomini tabloga yozdirgan.
Uchrashuvning so‘nggi daqiqalarini batafsil matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin. Shuni ham aytib o‘tish kerakki, “Zenit” va “CSKA” mazkur o‘yinga to‘rtta ochko bilan yetib kelishgan.
Har ikki jamoa ham mavsumni yaxshi boshlagan va bugungi uchrashuv ular uchun muhim ahamiyat kasb etmoqda. O‘yin davom etayotgani sababli yakuniy natija hali noma’lum.

“Зенит” – “ЦСКА” игре был зафиксирован рекорд по количеству зрителей
В воскресенье вечером в рамках третьего тура Российской высшей футбольной лиги команды “Зенит” и “ЦСКА” ведут между собой борьбу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На стадионе “Газпром Арена” для просмотра этого матча собрались 45 тысяч 371 зритель. Эта цифра является самым высоким количеством зрителей в новом футбольном сезоне в России и зафиксирована как рекордный результат.
В настоящее время на “Газпром Арене” счет игры составляет 1:1. В составе команды Санкт-Петербурга гол забил Александр Соболев, а от московской команды отличился Аллан Дзагоев.
Последние минуты матча можно отслеживать через текстовую трансляцию на портале LiveResult. Также стоит отметить, что “Зенит” и “ЦСКА” подошли к этой игре с четырьмя очками.
Обе команды хорошо начали сезон, и сегодняшняя встреча имеет для них важное значение. Поскольку игра продолжается, окончательный результат пока неизвестен.