“Zenit”ning uch futbolchisi jamoani g‘alabadan mahrum qildi
Sergey Semak boshchiligidagi “Zenit” jamoasi futbolchilarining baholari Moskvadagi “CSKA” jamoasi natijadan mamnun bo‘lishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chellestini jamoasi tarkibida o‘zgarishlar bo‘lib, Vilian, Fayzullaev va Kellven ketgan, o‘rniga Verde, Alves va Alerandro jamoaga qo‘shilgan. Shunga qaramay, “CSKA” “Zenit” maydonida ochko olishga erishdi.
“Zenit” safida Jerson, Vendel, plyajdan qaytgan, Barrios va Mantuan maydonga tushdi. Aytish joiz, so‘nggi ikki futbolchi o‘yin davomida yaxshi harakat qildi.
Biroq ayrim futbolchilar Sankt-Peterburg jamoasini pand berdi. Bugun “Zenit” tarkibidan kimlar o‘zini yaxshi ko‘rsata olmadi?
“Evro-futbol.ru” manbasi Sergey Semak futbolchilariga baho berdi. O‘yin boshida minimal baho 6, maksimal baho esa 10 bo‘ldi.
O‘yin protokoli: “Zenit” va “CSKA” Moskvada 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Birinchi golni 33-daqiqada Alerandro urdi, 76-daqiqada esa Sobolev hisobni tenglashtirdi.
Uchrashuvning eng muvaffaqiyatsiz uch futbolchisi quyidagilar bo‘ldi: Jerson – 4,0 ball. Jersonning birinchi yevropa shartnomasida “Oltin to‘p” bandi bor edi, biroq vaqt o‘tishi bilan ishlash qobiliyati yetishmasligi bilinmoqda.
U hali moslashish jarayonida, lekin hozircha jamoaga foyda keltira olmadi. Bugun ham faol harakat qilolmadi, muhim paslar va keskinlik yetishmadi.
Sakkiz bor to‘pni yo‘qotdi va ko‘plab kurashlarda yutqazdi. Pedro – 4,0 ball.
Pedro harakatda jamoadoshidan ustun bo‘ldi, biroq ko‘p hollarda ortiqcha harakat qildi. U ko‘pincha to‘pni o‘zida ushlab turdi va shu sababli “CSKA” himoyada joylashib oldi.
Uning sekinligi ko‘plab hujumlarni barbod qildi. Pedro uchrashuv davomida 15 marta to‘pni yo‘qotdi.
Mateo Kassyerra – 4,0 ball. Kassyerra to‘pni yo‘qotgani yo‘q, lekin unga intilmadi ham.
U maydonda deyarli ko‘rinmadi. Faqat bir marta himoyachiga zarba berdi va bir marta yaxshi kurash olib bordi.
63 daqiqa davomida u kamdan-kam vaziyatda faol ishtirok etdi. Ushbu o‘yinda eng yaxshi harakat qilmagan futbolchilar aynan shu uchlik bo‘ldi.

Футболисты трех игроков "Зенита" лишили команду победы
Оценки игроков команды “Зенит” под руководством Сергея Семака Команда “ЦСКА” из Москвы может быть довольна результатом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В составе команды Челестини произошли изменения: ушли Вилиан, Файзуллаев и Келлвен, вместо них пришли Верде, Алвеш и Алерандро. Тем не менее, “ЦСКА” удалось заработать очки на поле “Зенита”.
В составе “Зенита” на поле вышли Жерсон, Вендель, вернувшийся с пляжа, Барриос и Мантуан. Стоит отметить, что последние два игрока хорошо проявили себя в ходе игры.
Однако некоторые игроки подвели команду из Санкт-Петербурга. Кто из состава “Зенита” не смог проявить себя сегодня?
Источник “Евро-футбол.ru” оценил игроков Сергея Семака. В начале игры минимальная оценка составила 6, максимальная – 10.
Протокол игры: “Зенит” и “ЦСКА” в Москве сыграли вничью 1:1. Первый гол забил Алерандро на 33-й минуте, а на 76-й минуте Соболев сравнял счет.
Тремя самыми неудачными игроками встречи стали: Жерсон – 4,0 балла. У Жерсона в первом европейском контракте был пункт “Золотой мяч”, однако со временем стало заметно, что ему не хватает работоспособности.
Он все еще в процессе адаптации, но пока не приносит команде пользы. Сегодня он также не смог активно действовать, не хватало важных передач и остроты.
Он потерял восемь мячей и проиграл во многих единоборствах. Педро – 4,0 балла.
Педро в движении превосходил товарища по команде, но в большинстве случаев действовал излишне. Он часто удерживал мяч у себя, и поэтому “ЦСКА” смог организовать защиту.
Его медлительность разрушила множество атак. Педро потерял мяч 15 раз за матч.
Матео Кассейра – 4,0 балла. Кассейра не потерял мяч, но и не стремился к нему.
Он почти не был заметен на поле. Только один раз он ударил по защитнику и один раз хорошо поборолся.
На протяжении 63 минут он редко активно участвовал в ситуациях. Эти трое игроков стали теми, кто не проявил себя наилучшим образом в этой игре.