Rubens: Dinamo chempionlik uchun kurashishga tayyor
Poytaxtning Dinamo jamoasi yarim himoyachisi Rubens jamoaning sovrin uchun kurashish imkoniyatlari haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rubensning aytishicha, jamoa hali to‘liq bir-birini tushunib, o‘zaro harakat qilish uchun biroz vaqtga muhtoj. U barcha futbolchilar bir-birini yaxshiroq tanib olishi, murabbiylar shtabining talablarini to‘liq o‘zlashtirishi va o‘yin sifatini yanada oshirishi zarurligini ta’kidladi.
Rubens bu mavsumda chempionlikni qo‘lga kiritish mumkinligiga ishonch bildirganini aytdi. 24 yoshli braziliyalik futbolchi Dinamoga 31 iyul kuni qo‘shilgan.
U jamoaning tarkibida Rossiya oliy ligasining birinchi uchrashuvida maydonga tushdi, biroq gol yoki assist bilan ajralib turgani yo‘q. Rubensni jamoaga olib kelish klublarga to‘qqiz million yevroga tushgani ma’lum qilindi.
Dinamo bosh murabbiyi Valeriy Karpin shogirdlari navbatdagi uchrashuvini 10 avgust kuni safarda Sochi jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Jamoa yangi futbolchilar bilan o‘z o‘yinini kuchaytirishga harakat qilmoqda va muxlislar bu mavsumdan yuqori natijalar kutmoqda.

Рубенс: Динамо готов бороться за чемпионство
Полузащитник столичного клуба Динамо Рубенс поделился своими мыслями о шансах команды на борьбу за трофеи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Рубенса, команде нужно немного времени, чтобы полностью понять друг друга и наладить взаимодействие. Он подчеркнул, что всем футболистам необходимо лучше узнать друг друга, полностью усвоить требования тренерского штаба и повысить качество игры.
Рубенс заявил, что верит в возможность завоевания чемпионства в этом сезоне. 24-летний бразильский футболист присоединился к Динамо 31 июля.
Он вышел на поле в составе команды в первом матче Российской Премьер-Лиги, однако не смог выделиться голом или ассистом. Сообщается, что переход Рубенса в клуб обошелся в девять миллионов евро.
Главный тренер Динамо Валерий Карпин и его подопечные проведут следующий матч 10 августа в гостях против команды Сочи. Команда пытается усилить свою игру новыми футболистами, и болельщики ожидают высоких результатов в этом сезоне.