Davide Anchelotti Braziliyada ilk bor mag‘lub bo‘ldi
Karlo Anchelottiyning o‘g‘li Davide Anchelotti Braziliya chempionatida bosh murabbiy sifatida ilk mag‘lubiyatini qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu voqea chempionatning o‘n sakkizinchi turida, uning jamoasi «Botafogo» «Kruzeyro»ga qarshi o‘yinda maydonga tushganida yuz berdi. «Kruzeyro»ni hozirda sobiq «Monako» murabbiyi Leonardu Jardim boshqaradi.
Ushbu g‘alabadan so‘ng «Kruzeyro» ochkolar sonini 37 taga yetkazib, turnir jadvalida ikkinchi o‘ringa ko‘tarildi. Jadvalda birinchi o‘rinni esa «Flamengo» egallab turibdi.
«Botafogo» esa hozirda 26 ochko bilan yettinchi o‘rinda bormoqda. Davide Anchelotti uchrashuvdan so‘ng quyidagicha fikr bildirdi: Bu biz uchun eng yaxshi kun bo‘lmadi.
Birinchi bo‘limda yaxshi o‘yin ko‘rsata olmadik, ikkinchi bo‘limda ham yetarlicha harakat qilmadik, dedi u. Davide Anchelottining joriy mavsumdagi natijalari quyidagicha: to‘rt o‘yin, bir g‘alaba, ikki durang va bir mag‘lubiyat.
Bu natijalar murabbiy uchun muhim tajriba bo‘lib xizmat qilishi mumkin. U jamoasining o‘yinini yaxshilash uchun harakat qilishini ta’kidladi.

Давиде Анчелотти впервые проиграл в Бразилии
Сын Карло Анчелотти Давиде Анчелотти принял свое первое поражение в качестве главного тренера в чемпионате Бразилии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это событие произошло в восемнадцатом туре чемпионата, когда его команда «Ботафого» вышла на поле против «Крузейро». «Крузейро» в настоящее время возглавляет бывший тренер «Монако» Леонардо Жардим.
После этой победы «Крузейро» довел количество очков до 37 и поднялся на второе место в турнирной таблице. Первое место занимает «Фламенго».
«Ботафого» в настоящее время находится на седьмом месте с 26 очками. Давиде Анчелотти после матча высказал следующее мнение: Это не был наш лучший день.
В первом тайме мы не смогли показать хорошую игру, во втором тайме тоже не проявили достаточной активности, - сказал он. Результаты Давиде Анчелотти в текущем сезоне следующие: четыре игры, одна победа, две ничьи и одно поражение.
Эти результаты могут стать важным опытом для тренера. Он подчеркнул, что будет работать над улучшением игры своей команды.