Barbosa: Spartak Jedsonni foyda bilan sotishi mumkin
Taniqli futbol agenti Paulu Barbosa «Spartak» jamoasiga yaqinda qo‘shilgan yarim himoyachi Jedson Fernandes haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning aytishicha, kelajakda «Spartak» portugaliyalik futbolchini yanada yuqori narxda sotishi mumkin. Paulu Barbosaning so‘zlariga ko‘ra, Jedson Fernandes jamoa uchun juda yaxshi kuch bo‘ldi.
Agar u yangi muhitga tez moslasha olsa va hozircha hammasi shunga ishora qilmoqda, u jamoada muhim rol o‘ynaydi. Agent Jedsonni noyob futbolchi, deb atadi va uning kelajakda foyda bilan sotilishi ehtimolini alohida ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, Jedson Fernandes uchun «Spartak» deyarli 20,8 million yevro to‘ladi. Bonuslar hisobiga ushbu transfer narxi yana 7,27 million yevroga oshishi mumkin.
Jedson Fernandes «Spartak» safida birinchi o‘yinini Rossiya Premyer-ligasining yakshanba kungi uchrashuvida «Akron»ga qarshi o‘tkazdi. Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa bu o‘yinda g‘alaba qozona olmadi va uchrashuv Samarada 1:1 hisobida yakunlandi.
Bu natija jamoa muxlislari uchun kutilmagan bo‘ldi, biroq Jedsonning o‘yini kelajak uchun katta umid uyg‘otdi.

Барбоса: Спартак может продать Джедсона с выгодой
Известный футбольный агент Паулу Барбоса высказал свое мнение о полузащитнике Джедсоне Фернандесе, который недавно присоединился к команде «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, в будущем «Спартак» может продать португальского футболиста за более высокую цену. По словам Паулу Барбосы, Джедсон Фернандес стал очень хорошим усилением для команды.
Если он сможет быстро адаптироваться к новой среде, а пока все на это указывает, он сыграет важную роль в команде. Агент назвал Джедсона уникальным футболистом и особо подчеркнул вероятность его продажи с прибылью в будущем.
Для справки, «Спартак» заплатил за Джедсона Фернандеса почти 20,8 миллиона евро. С учетом бонусов стоимость этого трансфера может увеличиться еще на 7,27 миллиона евро.
Джедсон Фернандес провел свой первый матч за «Спартак» в воскресном матче Российской Премьер-Лиги против «Акрона». Команда под руководством Деяна Станковича не смогла одержать победу в этом матче, и встреча завершилась в Самаре со счетом 1:1.
Этот результат стал неожиданным для болельщиков команды, однако игра Джедсона вселила большие надежды на будущее.