“Manchester Yunayted” Sheshko uchun hali rasmiy taklif yubormadi
Transfer bozorida “RB Leyptsig” hujumchisi Benjamin Sheshko uchun kurash davom etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Germaniyaning Sky manbasiga ko‘ra, “Manchester Yunayted” klubi Sheshko uchun hali rasmiy taklif yubormagan. Shunga qaramay, “qizil iblislar” o‘z takliflarini berishga tayyor ekanliklarini og‘zaki bildirganlar.
Ma’lumotlarga ko‘ra, “Nyukasl” tomonidan taklif etilgan 75 million yevro va qo‘shimcha 5 million yevro Sheshko transferi uchun yetarli emas. Biroq bu raqamlar muzokaralar uchun asos sifatida ko‘rilmoqda.
Ekspertlar fikricha, ushbu futbolchi uchun bitim umumiy qiymati 80 million yevrodan oshishi kutilmoqda. Hozirda barcha tomonlar Sheshkoning o‘z qarorini kutmoqda.
Benjamin Sheshkoga 22 yosh. U “RB Leyptsig” tarkibida jami 87 o‘yin o‘tkazgan.
Ushbu uchrashuvlarda u 39 ta gol urgan va 8 marotaba jamoadoshlariga gol kiritishda yordam bergan. Sheshkoning transferi bo‘yicha jarayonlar futbol bozorida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

“Манчестер Юнайтед” пока не отправил официальное предложение Шешко
На трансферном рынке продолжается борьба за нападающего “РБ Лейпциг” Бенжамена Шешко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным немецкого источника Sky, клуб “Манчестер Юнайтед” пока не отправил официальное предложение Шешко. Тем не менее, “красные дьяволы” устно заявили о готовности сделать свои предложения.
Согласно информации, предложенные “Ньюкаслом” 75 миллионов евро и дополнительные 5 миллионов евро недостаточны для трансфера Шешко. Однако эти цифры рассматриваются как основа для переговоров.
По мнению экспертов, общая стоимость сделки за этого футболиста ожидается выше 80 миллионов евро. В настоящее время все стороны ждут решения Шешко.
Бенжамену Шешко 22 года. Он провел в составе “РБ Лейпциг” в общей сложности 87 матчей.
В этих встречах он забил 39 голов и 8 раз помог своим товарищам по команде забить. Процессы по трансферу Шешко вызывают большой интерес на футбольном рынке.