Rubens Rossiya va Braziliya futbolidagi asosiy farqni aytdi
Poytaxtning Dinamo futbol klubi futbolchisi Rubens yaqinda Atletiko Mineyro jamoasidan o‘tgan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Rossiya futboli va Braziliya futbolini solishtirib, o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Rubensning aytishicha, u hozircha faqat bitta o‘yin o‘tkazgan, biroq allaqachon Rossiya chempionati va Braziliya chempionati o‘rtasidagi katta farqni his qilgan.
Uning ta’kidlashicha, Rossiya Premyer-ligasida ko‘p yugurish, kurash va to‘qnashuvlar bo‘ladi. Maydonda ko‘p qoidabuzarliklar kuzatiladi, chempionat asosan jismoniy tayyorgarlikka katta e’tibor qaratadi.
Braziliyada esa vaziyat boshqacha. U yerda to‘qnashuvlar kamroq bo‘ladi va futbolchilar ikkala jabhada ham unchalik ko‘p harakat qilmaydi.
Rubensning so‘zlariga ko‘ra, u Krasnodar jamoasiga qarshi o‘yinda charchagan, biroq tez orada Premyer-liga sur’atiga moslashib, bardoshliligi oshishini kutmoqda. Ma’lumot uchun, braziliyalik futbolchi Atletiko Mineyro klubidan bonuslar hisobga olingan holda 9 million yevroga xarid qilingan.

Рубенс назвал основное отличие футбола России и Бразилии
Игрок футбольного клуба Динамо из столицы Рубенс недавно перешел из команды Атлетико Минейро. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими мыслями, сравнивая российский и бразильский футбол. По словам Рубенса, он пока сыграл только один матч, но уже ощутил большую разницу между чемпионатом России и чемпионатом Бразилии.
Он отметил, что в Российской Премьер-Лиге много беготни, борьбы и столкновений. На поле наблюдается много нарушений, чемпионат в основном уделяет большое внимание физической подготовке.
В Бразилии же ситуация иная. Там столкновений меньше, и футболисты не так активно действуют в обеих фазах игры.
По словам Рубенса, он устал в игре против команды Краснодар, но вскоре ожидает, что адаптируется к темпу Премьер-Лиги и повысит свою выносливость. Для справки, бразильский футболист был куплен у клуба Атлетико Минейро за 9 миллионов евро с учетом бонусов.