CSKA Rosha transferi uchun to‘lov shartlarini e’lon qildi
CSKA futbol klubi matbuot xizmati rahbari Kirill Breydo himoyachi Villian Rosha bilan bog‘liq vaziyat haqida rasmiy ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, braziliyalik futbolchi yaqinda "Al-Jazira" jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Breydo so‘zlariga ko‘ra, Rosha klubga shartnomasidagi sotib olish bandini faollashtirishga qaror qilgani haqida rasman xabar berdi.
CSKA rahbariyati bu holatda to‘lov bir martalik tarzda, ya’ni bir yo‘la klub hisob raqamiga tushishi lozimligini ta’kidladi. Faqatgina mablag‘ klub hisobiga o‘tkazilgandan so‘ng, kelishuv rasman kuchga kiradi.
Shuningdek, oddiy yozma ogohlantirish asosida emas, balki to‘lov amalga oshirilganidan keyin transfer rasmiylashtiriladi. Bundan tashqari, Breydo klub himoyachisi Rosha bilan bog‘liq vaziyat sababli yangi markaziy himoyachi qidirayotganini ham ma’lum qildi.

CSKA Роша трансфера для оплаты условий объявил
Пресс-секретарь футбольного клуба ЦСКА Кирилл Брейдо официально сообщил о ситуации с защитником Виллианом Рошей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появлялись сообщения о том, что бразильский футболист может перейти в команду "Аль-Джазира". По словам Брейдо, Роша официально сообщил клубу о своем решении активировать опцию выкупа в контракте.
Руководство ЦСКА подчеркнуло, что в этом случае оплата должна быть произведена единовременно, то есть одним платежом на счет клуба. Только после того, как средства будут переведены на счет клуба, соглашение вступит в силу.
Кроме того, трансфер будет оформлен не на основании простого письменного уведомления, а после осуществления платежа. Также Брейдо сообщил, что клуб ищет нового центрального защитника из-за ситуации с защитником Рошей.
В настоящее время ЦСКА активно ведет переговоры по этому вопросу. Виллиан Роша провел 106 официальных матчей за ЦСКА, забил 7 голов и сделал 9 голевых передач.