Batrakov shartnomasida sotib olish bandi yo‘q – agent
Agent Vladimir Kuzmichev, "Lokomotiv" klubi hujumkor yarim himoyachisi Aleksey Batrakov bilan ishlaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbolchining amaldagi shartnomasidagi sotib olish huquqi haqida o‘z fikrini bildirdi. Kuzmichevning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaqtda Batrakovning shartnomasida sotib olish imkoniyati mavjud emas.
Ya’ni, joriy mavsum davomida klub futbolchini saqlab qolish uchun to‘liq himoyalangan. "Bu mavsum uchun bunday imkoniyat yo‘q", dedi agent.
Kuzmichevdan "Ushbu holat 2026 yilgacha davom etadimi?" deb so‘raganlarida, u: "To‘liq mavsum davomida amal qiladi", deya javob berdi. Agar "Yuventus" yoki "PSJ" kabi yirik klublar qiziqish bildirsa, agent: "O‘ylaymanki, kelishuvga erishish mumkin", dedi.
Shuningdek, kelasi mavsumdan boshlab shartnomada sotib olish qiymati belgilanadimi degan savolga, agent aniq raqam aytmasdan, bu borada ma’lumotni oshkor qilmaganini ta’kidladi. Hozircha esa Batrakovni boshqa klubga sotib olish imkoni yo‘q.
Bu shartnoma faqat joriy mavsum tugagach kuchga kiradi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, bu hech qanday sir emas va klub o‘z futbolchisini saqlab qolish uchun barcha choralarni ko‘rmoqda.

В контракте Батракова нет пункта о покупке – агент
Агент Владимир Кузьмичев работает с атакующим полузащитником клуба "Локомотив" Алексеем Батраковым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о праве на покупку в действующем контракте футболиста. По словам Кузьмичева, в настоящее время в контракте Батракова нет возможности для покупки.
То есть, в течение текущего сезона клуб полностью защищен от потери футболиста. "В этом сезоне такой возможности нет", - сказал агент.
Когда Кузьмичева спросили: "Будет ли эта ситуация продолжаться до 2026 года?", он ответил: "Она будет действовать на протяжении всего сезона". Если крупные клубы, такие как "Ювентус" или "ПСЖ", проявят интерес, агент сказал: "Думаю, можно достичь соглашения".
Также на вопрос, будет ли в следующем сезоне установлена цена на покупку в контракте, агент, не называя конкретных цифр, отметил, что не раскрывал информацию по этому поводу. Пока что возможности продажи Батракова в другой клуб нет.
Этот контракт вступит в силу только после окончания текущего сезона. По словам агента, это не является секретом, и клуб принимает все меры для сохранения своего футболиста.