Kornauxov: Spartakka yaxlitlik va yetakchilik yetishmayapti
Poytaxtning CSKA jamoasi faxriysi Oleg Kornauxov Moskvaning Spartak jamoasi yangi mavsum boshidagi ishtiroki haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa uchta o‘yinda to‘rt ochko jamg‘arib, Premyer-liga turnir jadvalida o‘n birinchi o‘rinda bormoqda. Mutaxassisning aytishicha, Spartakda yaxlitlik va yetakchilik yetishmayapti, jamoaning bir-biriga moslashgani ham sezilmaydi.
Shu sababli, Spartakning o‘yinidan umumiy taassurot hosil qilish qiyin. Kornauxov bu fikrlarini “Match TV” telekanali efirida ta’kidladi.
Keyingi turda Spartak Rossiya Premyer-ligasi doirasida safarda turnir jadvalida peshqadam bo‘lib turgan poytaxtning Lokomotiv jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Moskva derbisi 9-avgust kuni “RJD Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi.
Ushbu bellashuv Spartak uchun jamoaviy o‘yin va natija borasida muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda. Muxlislar esa jamoaning o‘z o‘yinini topishiga umid qilmoqda.

Корнаухов: Спартаку не хватает целостности и лидерства
Легенда ЦСКА Олег Корнаухов высказал свое мнение о начале нового сезона московского Спартака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда набрала четыре очка в трех матчах и занимает одиннадцатое место в турнирной таблице Премьер-лиги. По словам специалиста, Спартаку не хватает целостности и лидерства, а также не наблюдается взаимопонимания между игроками.
Поэтому сложно составить общее впечатление об игре Спартака. Корнаухов подчеркнул свои мысли в эфире телеканала "Матч ТВ".
В следующем туре Спартак в рамках Российской Премьер-лиги сыграет на выезде против столичного Локомотива, который занимает первое место в турнирной таблице. Московское дерби пройдет 9 августа на стадионе "РЖД Арена".
Это противостояние ожидается как важное испытание для Спартака в плане командной игры и результата. Болельщики надеются, что команда найдет свою игру.