Samara viloyatining "Krilya Sovetov" futbol klubi darvozaboni Sergey Pesyakov Rossiya terma jamoasiga qaytishi ehtimoli haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Pesyakovning aytishicha, u endi Rossiya terma jamoasida yana o‘ynashiga ishonmaydi. 36 yoshli futbolchi bu borada shunday deydi: "Menimcha, endi Rossiya terma jamoasi haqida orzu qilishning hojati yo‘q", — dedi u "RB Sport" axborot portaliga bergan intervyusida.
Sergey Pesyakov ilgari Rossiya milliy jamoasi tarkibida ikki o‘yinda maydonga tushgan. Ushbu o‘yinlarda u o‘z darvozasidan birorta ham to‘p o‘tkazmagan.
Pesyakov so‘nggi bor 2023 yilning mart oyida terma jamoaga chaqirilgan edi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Rossiya terma jamoasi yaqin vaqt ichida navbatdagi o‘rtoqlik uchrashuvini o‘tkazadi.
Ushbu bellashuv 4 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadi. Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya jamoasining raqibi Iordaniya terma jamoasi bo‘ladi.

Сергей Песяков исключил возвращение в сборную России
Вратарь футбольного клуба "Крылья Советов" из Самарской области Сергей Песяков высказал свое мнение о вероятности возвращения в сборную России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Песякова, он больше не верит, что сможет снова играть за сборную России. 36-летний футболист сказал об этом: "Мне кажется, что теперь нет необходимости мечтать о сборной России", — заявил он в интервью информационному порталу "RB Sport".
Сергей Песяков ранее выходил на поле в составе национальной команды России в двух матчах. В этих играх он не пропустил ни одного гола.
Песяков в последний раз вызывался в сборную в марте 2023 года. По имеющимся данным, сборная России в ближайшее время проведет очередной товарищеский матч.
Это противостояние состоится 4 сентября. Соперником команды России под руководством Валерия Карпина станет сборная Иордании.