Nikita Chernov “Qanotlar”ga ijara asosida o‘tishi mumkin
Futbol agenti Vladimir Kuzmichev poytaxtning Spartak jamoasi himoyachisi Nikita Chernovning Samaraning Qanotlar jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, bugun tushdan keyin bu masala bo‘yicha aniq ma’lumotlar ma’lum bo‘ladi. Hozirda Nikita Chernov Moskvada, biroq Qanotlar jamoasiga o‘tish borasida muzokaralar davom etmoqda.
Bu haqda futbolchining vakili Match TV telekanaliga ma’lum qilgan. Vladimir Kuzmichev, shuningdek, ushbu transfer ijara asosida amalga oshirilishi rejalashtirilayotganini ta’kidladi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 29 yoshli futbolchining amaldagi mehnat shartnomasi Spartak jamoasi bilan kelasi yil oxirigacha mo‘ljallangan. O‘tgan mavsumda Nikita Chernov 11ta uchrashuvda maydonga tushdi va bir marta golli uzatma berdi.

Никита Чернов может перейти на "Крылья" на условиях аренды
Футбольный агент Владимир Кузьмичев прокомментировал возможный переход защитника московского Спартака Никиты Чернова в самарские Крылья Советов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, сегодня после обеда станут известны конкретные данные по этому вопросу. В настоящее время Никита Чернов находится в Москве, однако переговоры о переходе в Крылья Советов продолжаются.
Об этом сообщил представитель футболиста телеканалу Матч ТВ. Владимир Кузьмичев также отметил, что этот трансфер планируется осуществить на правах аренды.
Согласно информации, действующий трудовой контракт 29-летнего футболиста с командой Спартак рассчитан до конца следующего года. В прошлом сезоне Никита Чернов выходил на поле в 11 матчах и сделал одну голевую передачу.
В настоящее время ожидается официальное решение по его будущему. Результаты трансфера ожидаются в ближайшие дни.