Tyapushkin: Pomazun asosiy darvozabon bo‘lishi mumkin
Sobiq “Spartak” futbolchisi Dmitriy Tyapushkin darvozabon Ilya Pomazunning Aleksandr Maksimenko bilan raqobatda g‘alaba qozonish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, Pomazun Moskvaning “Spartak” jamoasining asosiy darvozaboni bo‘lish uchun imkoniyatga ega. Tyapushkinning so‘zlariga ko‘ra, Pomazun yaxshi darvozabon, biroq unga o‘z imkoniyatini kutib turish va undan to‘g‘ri foydalanish lozim.
U Pomazunning “Spartak” klubiga o‘tganini xato deb hisoblamaydi. Aksincha, uning oldida hali barcha asosiy o‘yinlar va muhim voqealar borligini ta’kidlaydi.
Ma’lumot uchun, Ilya Pomazun joriy yil fevral oyida “Spartak” futbolchisi bo‘ldi. Shu vaqt davomida u to‘rt uchrashuvda maydonga tushdi va ulardan uchtasida darvozasi daxlsizligini saqlab qoldi.
Mutaxassislar Pomazunning kelajakda jamoaning asosiy darvozaboniga aylanishi mumkinligini bildirgan. Tyapushkin fikriga ko‘ra, futbolchiga eng asosiysi sabr va o‘z ustida doimiy ishlash zarur.

Тяпушкин: Помазун может стать основным вратарем
Бывший футболист "Спартака" Дмитрий Тяпушкин высказал мнение о шансах вратаря Ильи Помазуна одержать победу в конкуренции с Александром Максименко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, Помазун имеет возможность стать основным вратарем московского клуба "Спартак". По словам Тяпушкина, Помазун хороший вратарь, но ему нужно ждать своего шанса и правильно им воспользоваться.
Он не считает ошибкой переход Помазуна в клуб "Спартак". Напротив, он подчеркивает, что у него впереди еще все основные игры и важные события.
Для справки, Илья Помазун стал игроком "Спартака" в феврале текущего года. За это время он вышел на поле в четырех матчах и в трех из них сохранил свои ворота в неприкосновенности.
Специалисты заявили, что Помазун может стать основным вратарем команды в будущем. По мнению Тяпушкина, футболисту самое главное — это терпение и постоянная работа над собой.