Liviya futbol chempionati o‘yinlari Italiyada o‘tkazildi
Bu urush ochiq shaklda emas, biroq hali ham faol tarzda kechmoqda. Mamlakat bir necha hududlarga bo‘linib ketgan.
Bunga Liviyaning murakkab geografik joylashuvi ham sabab bo‘lmoqda. Hozirgi kunda liviyaliklarni birlashtirib turgan eng asosiy omil futbol hisoblanadi.
Qizig‘i shundaki, Liviyada chempionat o‘tkazilishi davom etmoqda. Ba'zi hollarda esa mamlakatdagi vaziyat sababli chempionat o‘yinlari boshqa davlatlarda o‘tkazilmoqda.
Yaqinda Italiyaning Milan shahrida Liviya chempionati pley-off bosqichi doirasida ikki liviyalik jamoa – Tripolidan “Al-Ittihod” va Misuratadan “As-Svehli” o‘zaro bahs olib bordi. Ushbu o‘yinni tomosha qilish uchun Liviyadan taxminan saksonga yaqin muxlis kelgan.
Stadionda ular tashrif buyurgan yagona tomoshabinlar edi. Uchrashuv murosasiz tarzda o‘tib, 3:2 hisobida yakunlandi.
Shu tarzda, Liviyada murakkab vaziyat davom etayotgan bo‘lsa-da, futbol mamlakat ahlini birlashtirishda muhim rol o‘ynamoqda.

Игры чемпионата Ливии по футболу прошли в Италии
Эта война не ведется открыто, но все еще активно продолжается. Страна разделена на несколько регионов.
Сложное географическое положение Ливии также играет свою роль. В настоящее время самым важным фактором, объединяющим ливийцев, является футбол.
Интересно, что чемпионат в Ливии продолжается. В некоторых случаях, из-за ситуации в стране, игры чемпионата проводятся в других государствах.
Недавно в итальянском городе Милан в рамках плей-офф чемпионата Ливии встретились две ливийские команды – «Аль-Иттихад» из Триполи и «Ас-Свахли» из Мисураты. Для просмотра этой игры из Ливии приехало около восьмидесяти болельщиков.
На стадионе они были единственными зрителями. Встреча прошла в упорной борьбе и завершилась со счетом 3:2.
Таким образом, несмотря на сложную ситуацию в Ливии, футбол играет важную роль в объединении народа страны.