Stanislav Cherchesov yaqin kunlarda “Axmat” futbol jamoasining bosh murabbiyi lavozimini egallashi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 61 yoshli mutaxassis Grozniy shahrining ushbu klubi bilan yaqin orada shartnoma imzolaydi. Bu haqda rasmiy manbalar tomonidan tez orada e’lon qilinishi kutilmoqda.
Cherchesovning “Axmat” klubiga qaytishi haqidagi yangilik futbol jamoatchiligi e’tiborini tortdi. Mashhur futbol sharhlovchisi Konstantin Genich ushbu voqeaga munosabat bildirib, “Biz ‘Komment Shou’da murabbiylarga tezda ish topib bera olamiz”, deya o‘zining ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida yozib qoldirdi.
Ma’lumki, yaqinda Stanislav Cherchesov “Komment Shou” dasturining mehmoni bo‘lgan va u o‘z faoliyati davomida yo‘l qo‘ygan eng katta xatolari haqida ham so‘z yuritgan edi. Eslatib o‘tamiz, Stanislav Cherchesov 2011-2013 yillarda ham “Axmat” jamoasida bosh murabbiy sifatida faoliyat olib borgan.
Uning qayta tayinlanishi klub uchun yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda. Mazkur o‘zgarishlar jamoaning natijalariga qanday ta’sir ko‘rsatishi esa yaqin vaqt ichida ma’lum bo‘ladi.

Генич Черчесов высказал свое мнение о возвращении в "Ахмат"
Станислав Черчесов в ближайшие дни ожидается на посту главного тренера футбольной команды 'Ахмат'. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, 61-летний специалист вскоре подпишет контракт с этим клубом из города Грозный. Ожидается, что официальные источники вскоре сделают об этом заявление.
Новость о возвращении Черчесова в клуб 'Ахмат' привлекла внимание футбольной общественности. Известный футбольный комментатор Константин Генич высказал свое мнение по этому поводу, написав на своей странице в социальной сети: “Мы можем быстро найти работу для тренеров в 'Коммент Шоу'”.
Известно, что недавно Станислав Черчесов был гостем программы 'Коммент Шоу' и также говорил о своих самых больших ошибках за время своей карьеры. Напомним, что Станислав Черчесов также работал главным тренером команды 'Ахмат' с 2011 по 2013 годы.
Его повторное назначение ожидается как новый этап для клуба. Как эти изменения повлияют на результаты команды, станет известно в ближайшее время.