"Atletiko Madrid" birinchi bo‘limda "Barselona" ustidan oldinga chiqdi
Ispaniya La Ligasining muhim uchrashuvi – "Atletiko Madrid" va "Barselona" o‘rtasidagi bahs birinchi bo‘lim yakunlandi. Hozircha 1:0 hisobida "Atletiko" ustunlik qilmoqda.
Uchrashuvning yagona goli Xulian Alvares tomonidan 45+2-daqiqada urildi. Madrid klubi himoyaga e’tibor qaratgani holda samarali hujumlar uyushtirdi.
"Barselona" esa to‘pni 64% nazorat qildi, 321 ta pas berdi, ammo bu hujumlarning samaradorligiga ta’sir qilmadi. Har ikki jamoa 4 tadan zarba yo‘llagan, ammo nishonga teggan zarbalar ham bir xil – 1 tadan.
Ikkinchi bo‘limda "Barselona" hisobni tenglashtirishga urinadi, "Atletiko" esa himoyada ehtiyotkorlik bilan o‘ynab, g‘alabasini mustahkamlashga harakat qiladi.

"Атлетико Мадрид" в первом тайме вышел вперед над "Барселоной"
Важный матч Ла Лиги Испании – встреча между "Атлетико Мадрид" и "Барселоной" завершилась первым таймом. Пока что "Атлетико" ведет со счетом 1:0.
Единственный гол матча был забит Хулианом Альваресом на 45+2-й минуте. Мадридский клуб организовал эффективные атаки, уделяя внимание защите.
"Барселона" контролировала мяч на 64%, сделала 321 передачу, но это не сказалось на эффективности атак. Обе команды нанесли по 4 удара, но удары в створ ворот также равны – по 1.
Во втором тайме "Барселона" попытается сравнять счет, а "Атлетико" будет осторожно играть в защите, стараясь укрепить свою победу.