Ante Rebich "Hayduk" jamoasiga bir yilga o‘tdi
"Milan" klubi sobiq futbolchisi Ante Rebich o‘zining katta qismini Xorvatiyaga yaqin hududlarda o‘tkazgan futbolchilik faoliyatidan so‘ng, o‘z yurti Xorvatiyaga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U endilikda "Hayduk" jamoasi futbolchisi bo‘ldi. Rebich xorvat klubiga bir yilga shartnoma imzoladi.
Ushbu shartnoma 2026 yil 30 iyungacha amal qiladi. Yangi klubida futbolchi to‘qqizinchi raqam ostida maydonga tushadi.
Tajribali futbolchi sifatida Rebichning faoliyatidagi eng yirik muvaffaqiyatlardan biri 2018 yilda Rossiyada bo‘lib o‘tgan Jahon chempionatida qatnashishi bo‘lgan. O‘sha yili Xorvatiya terma jamoasi finalgacha yetib borgan va bu xalqaro futbol tarixidagi muhim voqea bo‘lgan.
Shuningdek, Rebich "Milan" safida 2022 yilda Italiya chempionligini qo‘lga kiritishda ham faol ishtirok etgan. Bu yutuqlar uning sportchilik faoliyatidagi asosiy bosqichlaridan hisoblanadi.

Анте Ребич перешел в команду "Хайдук" на один год
Бывший футболист клуба "Милан" Анте Ребич вернулся на родину Хорватию после того, как провел большую часть своей карьеры в близлежащих регионах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Теперь он стал игроком команды "Хайдук". Ребич подписал контракт с хорватским клубом на один год.
Этот контракт будет действовать до 30 июня 2026 года. В новом клубе футболист будет выступать под девятым номером.
Одним из крупнейших достижений Ребича как опытного футболиста стало участие в чемпионате мира 2018 года, который прошел в России. В том году сборная Хорватии дошла до финала, что стало важным событием в истории международного футбола.
Кроме того, Ребич также активно участвовал в завоевании титула чемпиона Италии в 2022 году в составе "Милана". Эти достижения являются основными этапами в его спортивной карьере.