Jahon chempionati guruhlari qur’asi Las-Vegasda o‘tkaziladi
Beshinchi dekabr kuni Las-Vegas shahrida kelasi yoz bo‘lib o‘tadigan jahon chempionati guruhlarining tarkibi aniqlanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Musobaqa Shimoliy Amerikada, asosan Amerika Qo‘shma Shtatlarida o‘tkaziladi. Shuningdek, Kanada va Meksika ham mezbonlik qiladi.
Tashkilotchilar qur’ani dunyodagi eng ilg‘or texnologiyalardan biri hisoblangan “Sfera” binosida o‘tkazishni rejalashtirishgan. Bu inshoot bir vaqtning o‘zida 17 minggacha mehmonni qabul qila oladi.
Shu sababli, qur’a tashlash marosimida ko‘plab faxriy mehmonlar ishtirok etishi kutilmoqda. Qiziqarli tomoni shundaki, Las-Vegas shahri musobaqa o‘yinlariga mezbonlik qiluvchi shaharlar ro‘yxatiga kiritilmagan.
Hozirgi vaqtda turnirda qatnashishi aniq bo‘lgan o‘n uchta jamoa ma’lum. Qolgan ishtirokchilar esa keyingi saralash bosqichlaridan so‘ng aniqlanadi.
Jahon chempionati futbol ishqibozlari uchun muhim voqea bo‘lib, unda dunyoning eng kuchli jamoalari o‘zaro bellashadi.

Жеребьевка групп чемпионата мира пройдет в Лас-Вегасе
5 декабря в городе Лас-Вегас будет определен состав групп чемпионата мира, который пройдет следующим летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Соревнование пройдет в Северной Америке, в основном в Соединенных Штатах Америки. Также Канадa и Мексика будут принимать участие в организации.
Организаторы планируют провести жеребьевку в здании "Сфера", которое считается одной из самых современных технологий в мире. Это сооружение может одновременно принять до 17 тысяч гостей.
По этой причине ожидается участие многих почетных гостей на церемонии жеребьевки. Интересно, что город Лас-Вегас не включен в список городов, принимающих матчи турнира.
В настоящее время известно о тринадцати командах, которые точно примут участие в турнире. Остальные участники будут определены после следующих этапов квалификации.
Чемпионат мира является важным событием для футбольных болельщиков, в котором будут соревноваться сильнейшие команды мира.