Samara shahrining “Krilya Sovetov” futbol klubi hujumchisi Vadim Rakovning vakili Vladimir Kuzmichev futbolchiga ludo o‘yinlariga qaramlik bo‘yicha bildirilgan ayblovlardan so‘ng sudga murojaat qiladimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, Telegram ijtimoiy tarmog‘idagi kanallardan biri Moskvadagi “Lokomotiv” jamoasi futbolchini Samara klubiga ijaraga yuborganining sababi sifatida, u pul tikish o‘yinlariga qaram bo‘lib, natijada qarzga botgani haqida xabar tarqatgan edi. Vladimir Kuzmichev bu xabarlarni rad etdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ba’zi kishilar Rakovning mavsum boshidagi samaradorligidan norozi bo‘lishmoqda. Rakov uchta o‘yinda to‘rt marta gol urib, eng yaxshi to‘purarlar safidan joy olgan.
Kuzmichev shuningdek, yuridik maslahatchilar bilan maslahatlashish niyatida ekanini, biroq bu masala unchalik foydali emasligini ta’kidladi. U yolg‘on xabar tarqatgan kanal egalarining bu yurishidan o‘zlari javobgar bo‘lishini, bunday manbalarni ishonchsiz deb bilish kerakligini qayd etdi.
Hozirda Vadim Rakov Rossiya chempionatining eng yaxshi to‘purarlaridan biri hisoblanadi. U o‘zining yuqori natijalari va samarador o‘yini bilan jamoasiga katta hissa qo‘shmoqda.
Klub vakillari va futbolchining o‘zi asossiz xabarlarga e’tibor bermaslikni, asosiy e’tiborni sportga qaratishni ma’qul ko‘rmoqda.

Обвинения против Ракова были отклонены, в суд не будут обращаться
Представитель нападающего футбольного клуба "Крылья Советов" из Самары Вадима Ракова Владимир Кузьмичев ответил на вопрос, будет ли подан иск после обвинений в зависимости от игр в лудо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее один из каналов в социальной сети Telegram распространил информацию о том, что причиной аренды футболиста команды "Локомотив" из Москвы в самарский клуб стало то, что он стал зависим от азартных игр и в результате оказался в долгах. Владимир Кузьмичев опроверг эти сообщения.
По его словам, некоторые люди недовольны эффективностью Ракова в начале сезона. Раков забил четыре гола в трех матчах и вошел в число лучших бомбардиров.
Кузьмичев также отметил, что намерен проконсультироваться с юридическими советниками, однако подчеркнул, что этот вопрос не так уж полезен. Он добавил, что владельцы каналов, распространяющих ложные новости, должны нести ответственность за свои действия и что такие источники следует считать ненадежными.
В настоящее время Вадим Раков является одним из лучших бомбардиров чемпионата России. Он вносит значительный вклад в свою команду своими высокими результатами и эффективной игрой.
Представители клуба и сам футболист предпочитают не обращать внимания на беспочвенные слухи и сосредоточить основное внимание на спорте.