Futbol murabbiyi Sergey Tashuyev rossiyalik yarim himoyachi Maksim Glushenkovning Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasidagi faoliyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Glushenkovning kelajagi asosan uning o‘ziga bog‘liq. Tashuyevning so‘zlariga ko‘ra, unga hech kim yordam bera olmaydi, faqat o‘zi mehnat qilishi, boshqalardan ko‘ra ko‘proq harakat qilishi kerak.
Hozircha Glushenkov raqobatga bardosh bera olayotgani yo‘q. Joriy mavsumda 26 yoshli yarim himoyachi "Zenit" safida birorta to‘liq o‘yin o‘tkazmadi va gol urish yoki golga assist berish bilan ajralib turmadi.
Bu holatda futbolchining asosiy tarkibga kira olmasligi uning jamoadagi mavqeiga ham ta’sir qilmoqda. Rossiya Premyer-ligasining uchta turidan so‘ng Sergey Semak boshchiligidagi "Zenit" besh ochko jamg‘ardi va turnir jadvalida yettinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa oldida hali ko‘plab o‘yinlar bor va Glushenkov ham o‘zini ko‘rsatish uchun imkoniyat topishi mumkin. Mutaxassislar fikricha, futbolchining o‘z ustida ishlashi va jamoaga foyda keltirishga harakat qilishi muhim hisoblanadi.

Глушенков не может справиться с конкуренцией в "Зените"
Футбольный тренер Сергей Ташуев высказал свое мнение о деятельности российского полузащитника Максима Глушенкова в санкт-петербургском «Зените». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, будущее Глушенкова в основном зависит от него самого. По словам Ташуева, никто не сможет ему помочь, только он сам должен работать и стараться больше, чем другие.
Пока Глушенков не справляется с конкуренцией. В текущем сезоне 26-летний полузащитник не провел ни одного полного матча за «Зенит» и не выделился ни голом, ни голевой передачей.
В этой ситуации невозможность футболиста попасть в основной состав также влияет на его положение в команде. После трех туров Российской Премьер-лиги «Зенит» под руководством Сергея Семака набрал пять очков и занимает седьмое место в турнирной таблице.
У команды еще много игр впереди, и Глушенков может получить возможность проявить себя. По мнению специалистов, важно, чтобы футболист работал над собой и старался приносить пользу команде.