Rapoport: Zenitda g‘alaba uchun imkoniyatlar ko‘proq edi
Zenit va CSKA jamoalari o‘rtasidagi uchinchi tur uchrashuvida Zenit ko‘proq hujumkor vaziyatlar yaratdi va g‘alaba qozonishi kerak edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Sankt-Peterburg jamoasining sobiq bosh murabbiyi Boris Rapoport o‘z fikrlarini bildirdi. Unga ko‘ra, Zenit hujumda yetarli imkoniyatlarga ega bo‘ldi, biroq ularni to‘liq amalga oshira olmadi.
Rapoportning aytishicha, Semak tomonidan o‘tkazilgan almashtirishlardan so‘ng Zenit bosimi yanada kuchaydi. U o‘yinning yakunida Zenit g‘alaba qozonadi, deb o‘ylagan.
Mutaxassisning fikricha, aynan shu uchrashuvda Peterburg jamoasi ikki ochkoni boy berdi. CSKA vakillari esa o‘zlari ochko yo‘qotganini ta’kidlashgan, biroq Rapoport Zenitda g‘alaba uchun ko‘proq imkoniyat bo‘lganini qayd etgan.
Uchrashuvning dastlabki daqiqalarida Zenit sekin harakat qilgan bo‘lsa-da, baribir raqib darvozasiga xavfli vaziyatlar yaratishga muvaffaq bo‘ldi. O‘yin 1:1 hisobida yakunlandi.
Mehmonlar safida CSKA futbolchisi Alerandro o‘zining birinchi golini urdi. Zenit esa uchrashuv so‘ngida Aleksandr Sobolev tomonidan penalti orqali gol urib, hisobni tenglashtirdi.

Рапопорт: У Зенита было больше шансов на победу
В третьем туре встречи между командами Зенит и ЦСКА Зенит создал больше атакующих ситуаций и должен был одержать победу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом высказался бывший главный тренер петербургской команды Борис Рапопорт. По его словам, Зенит имел достаточные возможности в атаке, однако не смог их полностью реализовать.
По словам Рапопорта, после замен, проведенных Семаком, давление Зенита усилилось. Он думал, что в конце игры Зенит одержит победу.
По мнению специалиста, именно в этой встрече петербургская команда упустила два очка. Представители ЦСКА отметили, что сами потеряли очки, однако Рапопорт отметил, что у Зенита было больше возможностей для победы.
Хотя в начале встречи Зенит действовал медленно, он все же смог создать опасные ситуации у ворот соперника. Игра завершилась со счетом 1:1.
В составе гостей игрок ЦСКА Алехандро забил свой первый гол. Зенит же в конце встречи забил гол с пенальти, реализованным Александром Соболевым, и сравнял счет.