Londonning "Chelsi" klubi yozgi transferlar vaqtida o‘z tarkibida juda katta o‘zgarishlar qilishni rejalashtirmoqda. Klub yangi loyihani amalga oshirishga kirishgani haqida xabarlar e’lon qilindi. Londonliklar, Jovanni Kendi va Dario Essugu singari yosh va iste’dodli o‘yinchilar uchun 60 million funt miqdorida mablag‘ sarf qilishga rozi bo‘lishgan.
“Aristokratlar”ning yangi loyihasi, shubhasiz, jamoadagi tajriba va iste’dodni yaxshilashga qaratilgan. Yangi o‘yinchilarni olish, mavsum yakunlanganidan keyin ham davom etadi. Klub mutasaddilari, shuningdek, murabbiylar ishonchini oqlamagan o‘yinchilardan 15 nafarini sotib yuborish va shundan kelib chiqib, g‘aznaga 340 million funt tushum qilishni rejalashtirmoqda.
Transferlar ro‘yxatiga ko‘ra, yozda “Chelsi”dan ketishi kerak bo‘lgan o‘yinchilarning ayrimlari, jumladan, grand klublarda o‘zining kelajagini topish uchun yangi imkoniyatlar izlayapti. Shunday qilib, ularning ayrimlari biroz kamroq narx bilan sotiladi, boshqalari esa katta summalarga xarid qilinadi.
Klubdan ketishi kerak bo‘lgan o‘yinchilar va ularning aniq narxlari:
- Kepa — £10 mln.
- Robert Sanches — £15 mln.
- Trevo Chaloba — £15 mln.
- Xamfris — £10 mln.
- Aksel Disasi — £25 mln.
- Gabriel Veyga — £30 mln.
- Ben Chiluell — £5 mln.
- Lesli Ugochukvu — £25 mln.
- Karni Chukvuemeka — £40 mln.
- Kirnan Dyusberi-Xoll — £25 mln.
- Joau Feliks — £35 mln.
- Raxim Sterling — £10 mln.
- Noni Madueke — £50 mln.
- Kristofer Nkunku — £40 mln.
- Armando Broya — £5 mln.
Transferlardan keladigan summa klubning yangi ijrochilarni olib kelish uchun yo‘naltirilishi rejalashtirilgan. Bu o‘zgarishlar klubning yangi strategiyasini va kelgusidagi maqsadlarini yanada mustahkamlaydi. "Chelsi"ning yozgi transferlar bozoridagi harakatlari klubning o‘z tarkibini kuchaytirish va yangi futbolchilarni jamoaga olib kelish maqsadidagi aniq qadamlarni ko‘rsatmoqda. Muxlislar uchun bu yangi boshlanish va klubning kelajagi uchun muhim qadam bo‘ladi.

"Челси" хочет отказаться от 15 футболистов в период летних трансферов
Лондонский клуб «Челси» планирует провести значительные изменения в своем составе во время летних трансферов. Сообщается, что клуб приступил к реализации нового проекта. Лондонцы согласны потратить 60 миллионов фунтов на молодых и талантливых игроков, таких как Джованни Кенди и Дарио Эссугу.
Новый проект «Аристократов» безусловно направлен на улучшение опыта и таланта в команде. Приобретение новых игроков продолжится и после окончания сезона. Руководство клуба также планирует продать 15 игроков, которые не оправдали доверия тренеров, и таким образом получить 340 миллионов фунтов в казну.
Согласно списку трансферов, некоторые игроки, которые должны покинуть «Челси» этим летом, ищут новые возможности, чтобы найти свое будущее в грандах. Таким образом, некоторые из них будут проданы за немного меньшую цену, другие же будут куплены за большие суммы.
Игроки, которые должны покинуть клуб, и их точные цены:
- Кепа — £10 млн.
- Роберт Санчес — £15 млн.
- Трево Чалоба — £15 млн.
- Хамфрис — £10 млн.
- Аксель Дисаси — £25 млн.
- Габриэль Вейга — £30 млн.
- Бен Чилуэлл — £5 млн.
- Лесли Угочукву — £25 млн.
- Карни Чуквуэмика — £40 млн.
- Кирнан Дьюсбери-Холл — £25 млн.
- Жоау Феликс — £35 млн.
- Рахим Стерлинг — £10 млн.
- Нони Мадуэке — £50 млн.
- Кристофер Нкунку — £40 млн.
- Армандо Броя — £5 млн.
Сумма, полученная от трансферов, планируется направить на привлечение новых исполнителей. Эти изменения еще больше укрепят новую стратегию клуба и его будущие цели. Действия «Челси» на летнем трансферном рынке демонстрируют четкие шаги к укреплению своего состава и привлечению новых футболистов в команду. Для болельщиков это будет новое начало и важный шаг для будущего клуба.