Sobiq mashhur futbolchi Igor Kolivanov Rossiya terma jamoasining yaqinlashib kelayotgan o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, sentabr oyida Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa 4-sentabr kuni o‘z maydonida Iordaniya, 7-sentabr kuni esa safarda Qatar terma jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Kolivanovning ta’kidlashicha, u Qatar jamoasi haqida yetarli ma’lumotga ega, biroq Iordaniya haqida kamroq biladi.
Uning fikricha, Qatar kuchli jamoalardan biri, biroq bu raqiblar eng yuqori darajadagi jamoalar emas. Shunga qaramay, Rossiya terma jamoasi har doim birlashib, yaxshi natija ko‘rsatishga harakat qilishi kerak.
Ma’lumot uchun, Rossiya futbol ittifoqi so‘nggi uch yarim yildan buyon Yevropa va jahon futbol tashkilotlari tomonidan sanksiyaga uchragan. Shu sababli, Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa hozirda faqat o‘rtoqlik uchrashuvlarida qatnashmoqda.
Eslatib o‘tamiz, joriy yilning iyun oyida Rossiya terma jamoasi o‘z maydonida Nigeriya bilan durang o‘ynagan (1:1) va safarda Belarus ustidan g‘alaba qozongan (4:1). Terma jamoa oldinda bo‘lib o‘tadigan o‘yinlarga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Коливанов оценил соперников сборной России
Бывший знаменитый футболист Игорь Коливанов высказал мнение о предстоящих играх сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что в сентябре команда под руководством Валерия Карпина 4 сентября на своем поле сыграет с Иорданией, а 7 сентября в гостях — с командой Катара. По словам Коливанова, он обладает достаточной информацией о команде Катара, однако о Иордании знает меньше.
Он считает, что Катар — одна из сильных команд, но эти соперники не являются командами самого высокого уровня. Тем не менее, сборная России всегда должна объединяться и стараться показать хороший результат.
Для справки, Российский футбольный союз с последних трех с половиной лет подвергся санкциям со стороны европейских и мировых футбольных организаций. Поэтому команда под руководством Валерия Карпина в настоящее время участвует только в товарищеских матчах.
Напоминаем, что в июне текущего года сборная России сыграла вничью с Нигерией на своем поле (1:1) и одержала победу над Беларусью в гостях (4:1). Сборная серьезно готовится к предстоящим играм.